Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mindenkinek miért a kicsi kell?

Mindenkinek miért a kicsi kell?

Figyelt kérdés
Mármint törpe méretű állatok. pl. extraminiyorki és törpenyúl vagy tenyérméretű kiscica és törpehörcsög. Miért vonzódnak az emberek az ultamini állatokhoz?
2014. okt. 13. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Na azért nem mindenkinek. :) Én például nem szeretem már a kistestű fajtákat sem kutyából. Meg semmiből sem. Esküszöm félnék, hogy rálépek. :D Amúgy szerinte azért lehet, mert ami kicsi az egyből ártatlannak is tűnik főleg a lányok szemében. Meg kis helyen elfér. Ja és sokan azt is gondolják, hogy például egy kistestű kutyának nincs nagy mozgásigénye és egész nap a hamisított LV táskában fog nyugodtan ülni, ahogyan azt a szőke cicababa gazdi gondolja. :D Ezek divat állatok. Persze erről nem ők tehetnek, hanem az emberek.
2014. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Mert az emberek többnyire a "játékot" keresik, ami kis helyen elfér és nem kell vele sokat törődni, és bizony elfelejtkeznek arról, hogy ezek élőlények, sokszor "lelkes" élőlények. Persze el kell fogadni a praktikus szempontot is: ami kicsi, az talán kevesebbet eszik, kevesebb piszkot és rendetlenséget csinál.
2014. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk törpenyulunk van, praktikussági okokból, azért mert a lakásunkban jobban elfér, mint egy óriás kosorrú :D De tekintetbe véve, hogy nagyobb mint egy átlagos Csivava (kb. 2 kg), annyira nem is kicsi :) Mondjuk én kutyákból nem szeretem az "ölebeket" (mint a Yorki, Csivava, egy kutya legyen már nagyobb, mint egy nyúl vagy egy macska), nem is tetszenek... Szerintem a szubjektív "cukiságon" kívül azért szereti sok ember a "kis"állatokat, mert úgy gondolják, azokkal nincs annyi gond (pl. kevesebb étel kell, kevesebb mozgás, bár ez utóbbi pont nem igaz, egy Yorkinak, aki TERRIER sokkal nagyobb a mozgásigénye, mint mondjuk egy Dán Dognak...)
2014. okt. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 klopusz ***** válasza:
100%

A gyerekimnek jelenleg törpenyula van, mert az kényelmesen elfér a szobájukban (törpehörcsögön és tengerimalacon már túl vagyunk). Kutyából viszont nem vagyok oda a kistestűekért - igaz, az az enyém, én gondozom, én akartam. Volt németjuhász keverékem, két golden retrieverem, jelenleg egy 40 kg-os berni pársztor - skót juhász mix gazdája vagyok.


Egyébként a kestestű kutya lehet azért praktikus, mert városi lakásban is könnyen tartható - bár a két goldenem egyidőben élt velem Budapest VI. kerületében, I. emeleti lakásban.

2014. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, de azoknak akiknek kijönne egy nagy tartása is, akkor miért?
2014. okt. 13. 17:57
 6/6 anonim válasza:
52%

Nekem törpe tacskóm van, de nem választottam, hanem megmentett kutya. (bántották és kidobták)

Habár nagytestű kutyát nem fogok tartani később sem valószínűleg, mert én is kicsi ember vagyok és egy közepes méretű kutyus már fel tud borítani, főleg ha ülök vagy lehajolok hozzá (a gyerekkorom ezzel telt amikor vizslánk volt, de a mai napig előfordul barátoknál, rokonoknál :D:D)

És ha fel kéne emelni egy nagyobb kutyát, akkor is bajban lennék

A barátnőm bújós németjuhásza meg egyenesen eltemet és összenyom, de attól még aranyos

Én szeretek minden kutyát, de attól még nem tartanék bármilyet, olyan gazdit érdemelnek aki elbír velük fizikailag is

2014. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!