Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha egy veszett...

Mit tegyek ha egy veszett róka van a kertemben?

Figyelt kérdés
?
2010. febr. 5. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívd ki a sintért illetve a legközelebbi vadásztársaságot. Ki kell lövetni/el kell kábítani, sajnos nagyon veszélyes emberre, állatra egyaránt. Ugye saját állat nincs a kertben??
2010. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Erdész, állatorvos.. Az a baj, hogy többnyire a veszett rókák mennek emberek közelébe. Bár nem tudom milyen környéken laksz.
2010. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy veszett a róka. (Miből gondolod?) Az, hogy közel megy az emberlakta helyekhez, többnyire az éhségtől van. Mi is erdőközelben lakunk, sokszor jönnek közel a rókák. A helyi állatorvosok mondják, hogy évek óta nem találtak veszett rókát, ugyanis minden évben immunizálják őket (állítólag országszerte). Szóval szegény rókáknak sokkal rosszabb hírük van veszettség ügyben, mint ami indokolt.
2010. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Állítólag egyre kevesebb pénz jut immunizálásra,egyes helyeken már nem is fogják csinálni.

Remélem,ez nem igz.

2010. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Hát én a helyedben fogtam volna a kapát és rohanok agyonverni! Ha megharap legalább ingyen beoltanak és utána csak öt évente kell emlékeztető oltásra menni.
2011. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!