Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A Halak és rovarok képesek...

A Halak és rovarok képesek szeretni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a macskák, kutyák, madarak és egyéb állatok képesek a szeretetre, na de mi van a halakkal és a rovarokkal?

2015. jan. 8. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem,nem elég fejlettek az érzelmekhez,ösztönlények.
2015. jan. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én még az általad említett gerincesekről sem gondolnám feltétlenül, hogy képesek az emberéhez hasonló szeretetre. A madarak is ösztönlények, nem azért maradnak a párjukkal, meg gondozzák a fiókáikat nagy odaadással, mert "szeretik" őket, hanem azért mert így biztosíthatják legjobban saját génjeik továbbörökítését.

A halak rovarok pedig egyértelmű, hogy nem képesek erre, bár nehéz lenne megfogalmazni, hogy miért is képes egy madár jobban szeretni, mint mondjuk egy fülbemászó, ami szintén óvja, védelmezi a tojásait.

2015. jan. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem a másik lényhez való ragaszkodás mechanizmusa lényegét tekintve ugyan az embernél, állatnál egyaránt. Csak épp az ember egy evolúciós anomália, ami szükségét érzi, hogy névvel ruházzon fel, elemezgessen és misztifikáljon mindent, ami más fajok egyedeinél csak úgy jön, és nem agyalnak rajta.
2015. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!