Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Éti csigákat hogyan tudnám...

Éti csigákat hogyan tudnám végleg "kiűzni" a kertemből?

Figyelt kérdés
Tavasszal minden évben csinálok egy kis konyhakertet hátul a kertben, de sajnos van mögötte egy "dzsumbuj", hatalmasra nőtt gazokkal, hozzáférhetetlen lomokkal, amiből eső idején irgalmatlan mennyiségű éticsiga áramlik ki, és rárontanak a kertemre. Utálom az éti csigákat, molluscophobiás vagyok (tudom, ritka betegség) úgyhogy valami úton módon de ki kéne írtanom onnan őket. Tudom hogy védettek, de nem érdekel, ha annyira számít, jöjjön ide a zöld gárda, és vigye innen az összeset, én örömmel átadom nekik. De mivel úgyse fognak jönni, mit tehetnék hogy maffiás stílussal élve "távozásra késztessem őket"? Próbálkoztam mindenféle csigaírtó granulátummal, mondjuk megdöglött belőlük 50, 200 még mindig él. Most kéne valamit gyorsan, amíg tél van, és nincs nagy gaz hátul.

2015. jan. 30. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Telepíts a kertbe franciákat.
2015. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"van mögötte egy "dzsumbuj", hatalmasra nőtt gazokkal, hozzáférhetetlen lomokkal, amiből eső idején irgalmatlan mennyiségű éticsiga áramlik ki"


Irtsd ki a gazt, és rakd rendbe azt a részt!

2015. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Le kell sózni őket, az a leghatásosabb. Amúgy írtsd ki a dzsumbujt.
2015. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam hogy rendet rakok még télen hátul, csak nehéz rávennem magam, írtózok ezektől a dögöktől, félek hogy belebotlanék a "főhadiszállásukba", és az számomra olyan lenne, mint egy pókfóbiásnak keresztülmenni egy rakás pókhálón... De ha más megoldás nincs, akkor ez lesz.
2015. jan. 30. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja én hirtelen a mesztelencsigákra gondoltam, azokat szokás sózni.
2015. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Áss a kerted körül egy ásónyomnyi árkot. Tegyél bele fahamut, nagyon apróra tört tojáshéjat, vagy perlitet. Az ilyen laza, könnyű anyagon a csigák nem tudnak közlekedni.
2015. jan. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tarts csirkéket,azok megeszik őket,ahogy a franciák is.
2015. febr. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!