Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat, növény tenyészté...

Milyen állat, növény tenyésztésébe érdemes belefogni (kisebb madarak, hüllők, kétéltüek, halak, rovarok bármi ami nem anyira nagytestü)?

Figyelt kérdés

szeretnék elkezdeni állatot tenyészteni(vagy növényt), szeretnék egy kis zsebpénzt keresni vele nem pedig megélni belőlle(kb 5-20 ezret szeretnék havonta). ja és ez a hobbim lenne +imádom az állatokat és a természetet ezért nem hanyagolnám el.

kérlek ne irjatok olyat h még egy ijen parasztot aki silány tápon tartaná az állatot,növényt és csak a pénzért csinálja.

légyszi a kérdésre válaszoljatok.



2015. febr. 13. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
ha papagajra gondolsz, akkor kezdo tenyesztoknek megfelel a hullamos papagaj
2015. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bármi mellett is döntesz, arra azért készülj fel, hogy eleinte nem hozni, hanem vinni fogja a pénzt, akár évekig is.

A halak tudtommal elég sok tudást igényelnek, mármint a tenyésztésük. Gondolom, a hüllők, kétéltűek is. Talán a legkönnyebb még a leírtak közül a madarak, pl. zebrapinty, vagy hullámos papagáj. Esetleg rágcsálók, bár azt nem írtad.

Bármit is választasz, először alaposan nézz utána, hogyan kell tartani őket (hely, etetés, szaporodáshoz igények stb.).

2015. febr. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Galamb és nyúl. Akár dísznek,akár étkezési célra.
2015. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 de penzt akar keresni vele!

A galamb es nyul nem annyira jovedelmezo mint az exotikus allatok.

2015. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A galamb/nyúl húsa nem olcsó! [link]

[link]


Ráadásul,ha nem megy a bolt,még mindig megeheti.


A hazai díszállat piac elég szűk. Igazán gyorsan és jövedelmezően csak ritka és drága állatokat érdemes,de azokhoz szakértelem,gyakorlat és az eladásukhoz hazai és külföldi kapcsolat kell. Pl.: Indiai csillagteknős. A picik 50 ezertől indulnak,de álltalában 70-80. A tenyészpár ára 400-500 ezer.És mi van ha terméketlenek? Vagy a tartási gyakorlatlanság miatt elpusztulnak?

Ezért értelmesebb és reálisabb az ehető állat. Nyúl,galamb,díszréce,stb.

2015. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok


galambot es papagajokat is tenyesztek, eddig a papagajoktol mindig egybol megszabadultam, felvasarlok mindig megveszik.


Viszont a galambot nehezebb eladni, mert kinalat van csak kereslet nincs. Azt nem veszik meg a panel lakok a gyereknek, hogy aztan ketrecbe dugjak.

Ertem es tudom is, hogy a galamb hasznos es finom, raadasul egeszseges is a husa, a nyulrol nem is beszelve.

2015. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az axolotl-jaim nem olyan régen szaporodtak le. Nemsokára kikelnek a kis pisisek.

[link]



A tűzgőtéim tavasszal szoktak.

[link]



A szakállas agámámhoz(40 cm-es hím állat)pedig kölcsön szoktam kérni egy ismerősöm nőstény agámáját, és ide szoktam hagyni szaporodni.

[link]


[link]


[link]


Aztán megfelezzük a kisgyíkjaikat(pl. ha nyolc születik, négyet-négyet; ha hat, akkor hármat-hármat stb.)

2017. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!