Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen szakmak foglalkoznak...

Milyen szakmak foglalkoznak allatokkal az allatorvosokon kivul?

Figyelt kérdés
Szeretnek allatokkal foglalkozni, mindenfele allatfajta johet, de vendeglato iskolaba jarok ahol korulmenyes lenne biologiabol meg fizikabol erettsegizni hogy eltudjak menni allatorvosnak. Tud valaki valami mas megoldast, egy olyan allaslehetoseget amibol meg is lehet elni?

2015. febr. 23. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Etológusok még foglalkoznak állatokkal, de ide is csak ELTE szakosodással mehetnél.

Állatkerti gondozó? Ott tényleg te csinálnál mindent a kajától a takarításig.

2015. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van sok, de hogy meg lehet-e élni belőle... passz. Állatkerti állatgondozó, kutyakiképző, lovas dolgok (ehhez persze praktikus ha megtanulsz lovagolni), biológus (gondolom az kiesik). Állatkereskedésben dolgozóknak nem tudom milyen a végzettségük, de inkább kereskedelmi szokott sajnos lenni, talán az lenne a legkönnyebben járható út, de ebben tényleg nem vagyok biztos hogy mi kell hozzá.
2015. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy tenyésztő, de a legtöbb állatfajta esetében a tenyésztés az első (ki tudja, hány) évben inkább csak viszi a pénzt, csak amikor már komoly eredmények jönnek, akkor kezdi el hozni is általában. Már ha komolyan csinálod, és nem csak szaporítod az állatokat ész nélkül. Nem kevés szakértelmet kíván.

Apám volt állatkerti gondozó, az fizikailag sem egyszerű munka, de ő szerette csinálni. Nagyszerűen ért az állatokhoz, jól tud bánni velük.

A kutyakiképzés sem rossz, de nem mindegy, kitől, hogyan tanulsz. Úgy tudom, nem kell hozzá semmi végzettség meg engedély, így aztán rengeteg az önjelölt kontár.

Kutyakozmetikus esetleg? Úgy láttam, a kutyafodrász tanfolyamok nem olyan drágák.

2015. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hentes
2015. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hentes A vendéglátóhoz pont passzol.
2015. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jaaajjj, sintér, rovarirtó, patkánymentesítő
2015. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszat! :)
2015. febr. 24. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:
orvvadász? nem kell hozzá végzettség és remekül megélsz belőle!
2015. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lósuttogó:)
2015. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!