Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi bajuk a csigáimnak, miért...

Mi bajuk a csigáimnak, miért ennyire aktívak ( bővebben lent )?

Figyelt kérdés
Van két achatina fulica csigám, eddig a kertből vettem nekik a földet, de most erdőtalajt hoztam nekik haza és azt tettem be nekik, eddig aránylag inaktívak voltak, az evésen kívül alig csináltak valamit, de most mint ha rakéta hajtaná őket, másznak össze-vissza a terráriumon és a földön is, ha az oldalán mászkálnak akkor egy idő után mennek fel a nyíláshoz és jönnének ki, mint ha kicserélték volna őket... Mi a baj? nem tetszik nekik a talaj, vagy éppen hogy tetszik?

2015. máj. 18. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

én nem javasolnám ilyen talaj használatát, ki tudja, milyen kártevők és bacik vannak benne.

de amúgy takarítás után szoktak sokat szaladgálni, hogy a nyálkájuk mindenhol ott legyen, meg kell "jelölni" az otthont nekik is.

2015. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyébként még az éjszaka folyamán kicseréltem alattuk a talajt, és ki is forráztam a terráriumot, a talaj amit írtam hogy kerti, az egyébként ugyan onnan van erdőtalaj, csak ez homok/föld, az alatti réteg amiben ennyire aktívak voltak... Nem tudom az éjszaka mennyire voltak aktívak, de most teljesen le vannak állva, olyanok mint eddig, valamint ettek is a kajájukból.


A másik amire még gondoltam tegnap, hogy most először kaptak futort szépiacsont helyett... és arra gondoltam hogy lehet hogy az, de a biztonság kedvéért kicseréltem a talajt

2015. máj. 19. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!