Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak sokan ritka...

Miért akarnak sokan ritka állatokat tartani? Majmot, nyílméregbékát, meg efféléket?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Azért mert utdatlan és buta birkák. NEm képesek felfogni hogy azok az állatok nem érzik magukat jól egy ketrecben vagy terráriumban, vagy egy dobozban, tök mindegy amiben tartják. Mert azt hiszik hogy ha azzal menők hogy úúú nekem nyílméregbékám van..áá mit akarsz kis köcsög nekem majmom van..úúú bazzz nekem is kell..ááá Ezek ilyen gyökerek..Azért vannak a kisállatkereskedések, ahol sajnos egyre több a kaméleon,a leguán, kígyó..én iyleneket nem engednék tartani-szóval azért vannak hogy ott nyuszit, hörcsögöt, egeret, tengerimalackát vegyenek. Azokkal is ugynazt tudja csinálni. Eteti és nézegeti. NEM lenne szabad ilyen egzotikus állatokat tartani!!!!

És most jöhetnek a leoltós üzenetek, nem érdekel nekem ez a véleményem. Nem hiszem., hogy annak a különleges állatnak meg tudják adni azt a környezetet amiben jól érezné magát..EZek a hirtelen felindulásból vásárolt állatokat csak sajnálni tudom. Nem lesz jó életük.

2010. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*tudatlan
2010. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4%
Azért,mert ostoba,buta sznobok.
2010. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Lehet lepontoznak, de az jobb ha a természetbe maradnak ahol valamelyik orrvadász lelövi, hogy cuki trófea legyen belőle?

Nem véletlen élnek fogságba tovább, ha olyan sz@r lenne nekik akkor hamarabb meghalnának.

Megfelelő körülmények között jól érzik magukat, persze tényleg nagyon sok új gazdag kis sznob ember van, de nem kéne ennyire általánosítani, nekünk is van egzotikus állatunk, de nem azért, hogy tudjunk vele felvágni, konkrétan csak a legközelebbi ismerőseim tudnak róla. Hogy miért pont ilyet szeretnék tartani? Nagyon szeretem az állatokat és nem tudtam megtalálni azt a kedvencet ami nekem leginkább való. Egyik nap a biológia szakköre behoztak egy siklót, kézbe lehetett venni, és egyszerűen bele szerettem. És úgy gondolom, hogy jól érzi magát, gyorsan növekszik és egyéb jeleit is mutatja, hogy megfelelő neki a környezet.

2010. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én azért úgy gondolom, hogy a sikló is jobban érzi magát a vízparton, mint egy terrárium falai közt.
2010. márc. 4. 21:41
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Aki nem ért a zoológiához ne szakértsen zoológiában.

Az állatok nagy többségének (a hangyától az oroszlánig) egy adott nagyságú területre van szüksége igényei kielégítésére (azaz: megfelelő mennyiségű táplálék, víz és biztonságos búvóhely). A vadállatok sem hagyják el az általuk behatárolt területet és kezdenek vándorlásba, kivéve a költöző madarakat (egy oroszlánfalka területe pl. néhány tíz négyzetkilométer!). Amennyiben egy megfelelő méretű területen élhet az adott állat, valamint az életfenntartáshoz szükséges ellátáson kívül fedezni tudja más igényeit is (pl. stimuláció, vadászat élő prédára) akkor számára ideális körülmények közt élhet, ami a vadonban nem lehetséges. A rendszeres táplálékszerzés jó példa arra, hogy mennyivel is könnyebb egy állat élete a számára kialakított közegben, mint a vadonban.

Mielőtt valaki a szememre vetné, hogy állatokat kínoznék megjegyzem, ez Gerald Durrell máig elfogadott zoológia elmélete.

Jómagam sok trópusi halat és kétéltűt tartok és érdekel az etológia, szóval ha valaki érvekkel szeretné cáfolni amit írtam, kérem tegye meg.

(Másrészről egy majom otthoni tartását határozottan ellenzem, abból kifolyólag, hogy ha a igazán megfelelő törődést akarunk biztosítani számára akkor legalább annyi időt kell ráfordítani mint mondjuk egy gyerekre, ehhez pedig minimum szakmai elhivatottság kell.)

2010. márc. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ismerem Durrell élettörténeté, tudom, hogy mindenáron azon igyekezett, hogy jobbá tegye az állatok életét, s, hogy ő maga is rengeteg állatot tartott. Nem is azokkal van a baj, akik értenek hozzá, hanem azokkal, akiknek ez csak egy divathóbort.

Meg amikor jönnek az ilyen hírek, hogy "Saját pókja marta meg a férfit estébé".

A majomtartásról meg, szerintem majmot tényleg csak az tartson, akinek van rá ideje. De egy csomó újgazdag így vág fel, "Megtudom fizetni, akkor miért ne?".

2010. márc. 5. 07:01
 8/11 anonim ***** válasza:

A belváros egyik lakásában tartott majmot egy család vasketrecben,ami volt kb.2 négyzetméter és csak egy polc volt benne.Mivel agresszív volt az állat,ritkán engedték ki.

Nem tudom,milyen fajta lehetett,de olyan kisebb termetű volt.

Végül ha jól tudom,odaadták valakinek.

2010. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi is itt a kérdésed? Nem értem mert te már válaszoltál rá azzal, hogy úgy gondolják van pénzük és megtehetik. Mit vársz mit írjunk, ha az olyan választ nem fogadod el, hogy nekünk miért van, vagy, hogy az állatoknak is jó. Téged egyáltalán érdekel, hogy azoknak a szegény állatoknak jó-e? Vagy csak féltékeny vagy a gazdagabbakra, hogy ők megtehetik? Egy macskával is tud ugyanolyan rosszul bánni egy gazdag, mint egy kaméleonnal, és ugyanígy a másik véglet, hogy ugyanolyan jól tud bánni egy kaméleonnal mint egy macskával. Úgyhogy nem értem miért kell pont egzotikus állattal jönni. És, hogy csak úgy mondjam, az a fajta sikló amit mi tartunk, nem szereti a vizet, így kétlem, hogy ott jobban érezné magát. És amúgy is, menj ki nyáron a egy tóra, ahol sok vízisikló van (ha egyáltalán még van olyan hely, ahonnan nem ritkítottuk meg az egyedszámukat mi emberek és még sok található) és nézd meg mit csinál a sok NEM FELTÉTLEN GAZDAG gyerek, összefogdossa őket, majd mivel nem simogatni való állat megöli, vagy ha esetleg megharapja oda megy az apuci és az végezz vele.


21:14-es válaszoló voltam.

2010. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*21:24
2010. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!