Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi víz kell a tengerimalac...

Mennyi víz kell a tengerimalacnak?

Figyelt kérdés
Az én tengerimalacom napnta 100 ml vizet iszik meg, de adok neki almát, répát... meg ilyesmiket. Ez úgy nagyjából elég, vagy túl kevés?...

2015. jún. 19. 11:38
 1/4 gyevickie ***** válasza:

Azt olvastam valahol, hogy a tengerimalac átlagos vízigénye 100 ml/1 kg malac. De ez átlagos, szóval eltérhet.

Nálam ideiglenes befogadóként volt olyan malac, aki csak 100 ml-t ivott, de volt olyan is, aki egymaga benyakalta a 250 ml-es itatót. A két sajátom együtt nem iszik meg 300 ml-t, még a legnagyobb melegben sem. Szóval szerintem ne aggódj, neki ennyi a vízigénye!

2015. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha előtte van a vize, ő tudja hogy neki mennyi kell :) Nekem is voltak malacaim, volt egy igazán "iszákos", és volt olyan is amelyikért már kezdtem aggódni (állatorvosnál is voltunk, mint kiderült hál'Istennek feleslegesen) mert nyáron is alig ivott. Viszont a dinnyét imádta, szóval megnyugodtam :)
2015. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszitokat. Mostmár megnyugodhatok :)
2015. jún. 19. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ismerek 2 tengerimalacot, durván más az étel- és vízigényük. Legyen előtte mindig, majd iszik, amennyit akar :) Ez normális.
2015. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!