Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vajon legközelebb édesvízi...

Vajon legközelebb édesvízi cápát, vagy piranyát telepítenek a Balatonba? Vajon felmérték, hogy a mennyhalak milyen változást okozhatnak a Balaton élővilágában?

Figyelt kérdés
Most hallottam, hogy mennyhalat telepítenek. Korábban már volt probléma abból, hogy mesterségesen megváltoztatták egy-egy terület élővilágát.

#cápa #Balaton #Mennyhal
2015. jún. 30. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Se az édesvízi cápák, se a piráják nem esélyesek.

Az édesvízi cápafajok pl. a bikacápa, igaz hogy hosszú időt képes eltölteni alacsony sótartalmú vizekben (sőt, az Amazonasba is egész messzire képes beúszni) de attól még nem bírná pár napnál, esetleg 1-2 hétnél tovább ha jól tudom


A piráják trópusi halak: télen megfagynak

2015. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok még mindig, csakhogy a másik kérdésre is válaszoljak: a menyhalak (a neten így irják) viszonylag kis méretű, Magyarországon a folyókban is előforduló halak. Nem okozhatnak nagy bajt. Az élővilágban akkor esne kár, ha az egyik állatfaj túlszaporodna, vagy eltűnne. Szeirntem nagy bajt nem okoznának.
2015. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első kérdés csak irónia volt. (Ellenben az aligátorteknős egész jól bírja.) Ha jól emlékszem a busa korábbi telepítésével voltak/vannak gondok.

Tényleg nem mennek sehová ezek a halak, hiába szólítottam fel őket. :-)

2015. jún. 30. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én inkább attól félek hogy egy két bolond elenged aligátor teknősöket vagy veszélyes állatokat (amik elpusztulnak ugyan) de megtámadhatják az embert és ugye a vízben nem látjuk őket
2015. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, az a nagy különbség, hogy a menyhal őshonos, éppen csak kipusztult a tóból, nagyrészt felelőtlen emberi beavatkozások miatt. A busa nem őshonos, ahogy a többi általad említett hal sem. A menyhalakat nem betelepítik, hanem visszatelepítik, mert mára már nagyjából elmúltak azok a problémák, amik a korábbi kipusztulásáért felelősek.
2015. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös

Köszi a választ.

Most hallottam a híradóban. A betelepítés "ütötte meg a fülemet", a képen 100-számra öntötték a kis menyhalakat a tóba. Nem tudtam, hogy őshonos.

2015. jún. 30. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!