Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mekkorát lehetne?

Mekkorát lehetne?

Figyelt kérdés
Mekkora akváriumot lehetne kihozni 2db 173x31,5-ös üvegből, ami ideális nagyságú? Vastagság: 6mm Nem lenne feltétlen muszáj nagy mert max 40-50L re gondoltam ha az kijön.

2015. jún. 30. 17:02
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és csak 81x35ös hely áll rendelkezésre.

Előre is köszönöm a választ!

2015. jún. 30. 17:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Az szerintem simán kijön.

A 31,5 meghatározza a magasságot, ennél magasabb nem lehet, mert megfordítani nem lehet a táblát, mert úgy meg nem lenne elég széles a frontüveg.


Szóval a magasság, az üvegtábla szélessége.

Na most 2 féle képpen lehet megragasztani, illetve 3, vagy körbeépíted az alap üveget, vagy ráülteted az üvegeket, vagy vegyesen, ilyenkor az oldalüvegeket rá ültetik, a front és hátsó üveget pedig köré.

A vegyes most hülyeség, mert a 31,5 adott, fél centit meg sz-pás levágni, vagy csiszolni az üvegből.


Szerintem körbe kéne építeni, az ilyen maszek akváriumoknál az biztonságosabb.


Ha viszont körbe lesz építve, akkor a belső magasság 30,9 cm lesz. 5 cm aljzattal, meg nem is lesz tele vízzel, ez 22-23 cm-es vízoszlopot jelent.


Csak azért tértem ki erre, mert ekkora vízoszlophoz bőségesen elég T8-as fénycső, az a legegyszerűbb a világításra.

És ha már nem gyárilag lesz ragasztva, akkor érdemes egy szabvány méretű fénycső hosszához szabni az akvárium hosszát.

Ez 60 cm. Vagy 90 a következő méret, de az már sok, mert oda 180 cm fölötti tábla kéne.


Egy 60 cm-es fénycső, lámpatesttel együtt mondjuk 70-80 cm.

Ilyen hosszúságúra kéne csinálni, de ehhez jobban meg kéne tervezni, mivel akarsz világítani.

Ez egy sarkalatos pont, általában aki úgy csináltat akváriumot, ezt komolyan belekalkulálja.


Mondjuk ha barkácsoló típus vagy, és nagyon költekezni se akarsz, akkor ha valami állványra rá tudsz erősíteni 2 db ilyet:

[link]


Akkor ahhoz egy 65-70-cm-es akvárium is elég.


70 cm-es hosszal számolva

1 db 31,5 ×68,6 (mert 2×6 mm az oldalüveg, plusz 1-1 mm a szilikon)

2 db 31,5×31,5 a 2 oldal üveg

2db 31,5×70 a front meg a hátulja.


Mivel mindenhol bruttóban számolnak, ezért én is úgy számolok, ez 69457,5 köbcenti, ami nagyjából 69,5 liter.


Ennél nagyobb is kijön, 86,5 cm-eset is lehet csinálni, de az úgy túl alacsony, és hosszú lenne. Az szűk 86 liter bruttóban.

Ez a max.

40-50 liter lazán kijön.


De ha hely van, akkor minél nagyobb annál jobb. Én megcsinálnám az a 70 cm-eset.

2015. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ilyen korrekt, pontos választ ritkán látni GYK-n.

Ha valamivel csökkenteném a front és a hátsó üveg hosszát akkor lehetne kompakt fénycsövet/csöveket használni?

Nagyon köszönöm a válaszodat!

2015. jún. 30. 21:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha körülbelül nettó 40-45L re csökkenteném?
2015. jún. 30. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetne, de mivel az lokalizáltabban világít, érdemes belőle 2 db-ot használni.
2015. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont a hal választék erősen lecsökken, és instabilabb lesz a víz.
2015. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!