Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért kell locsolni a tevéket?

Miért kell locsolni a tevéket?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikkben, hogy a veszprémi állatkertben kénytelenek locsolni a tevét, mert nem bírja a hőséget.

Az eredeti élőhelyein milyen hőmérséklet szokott lenni? Én vagyok eltájolva, hogy akár 40-50 fok is lehet a sivatagos területen és elvileg ehhez alkalmazkodtak a tevék...?


2015. júl. 8. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az erős napsugárzás miatt a nappal 50 fok is lehet, de a felhők hiánya miatt az éjszaka akár fagypont alá is süllyedhet.


Szóval éjszaka letudnak hűlni, de itt most nem.

2015. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszer a Greenpeace aktivistai addig nyomultak amig sikerult nekik "megmenteni" az allatkerti jegesmedveket. Szabadon engedtek oket mindenki nagy oromere. Amikor nehany nap mulva megtalaltak a tetemeket, nagyon csodalkoztak, es nem akartak megerteni, hogy hogy lehet hogy ehen pusztultak, meg megfagytak. Hat igy.

Az allatkerti allatok pont ugy neznek ki mint a vadon elo tarsaik, de csak kivulrol. A termeszetes elohelyuk mar az allatkert.

2015. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, ma is tanultam valamit :)


Az állatkerti állatok (főleg a "tájidegen", nagyobb testűekre gondolok) mind fogságban szaporítottak, vagy előfordul olyan is, hogy befognak ilyen állatot vadon és eladják olyan állatkerteknek, ahol nem honosak?


Azért írtam, hogy főleg a nagyobb állatok érdekelnek, mert az tudom, hogy sérült, honos madarakat, hüllőket be szoktak vinni az állatkertbe civilek, meg gondolom a rovarokkal se nagyon tökölnek, összefogdossák őket és annyi.

2015. júl. 8. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!