Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a lepkék és a...

Mi a különbség a lepkék és a pillangók között?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 18:10
 1/9 anonim válasza:
5%
a nagy semmi
2010. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Máshogy használhatod. Például mondhatod, hogy lepkefingnyi, de azt nem, hogy pillangófing. Valamint ugyanez a pillangóhatásra is, azt nem szoktuk mondani, hogy lepkehatás.
2010. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
a lepkéről a molylepke jut eszedbe, a pillangóról meg pl. a pápaszemes. Én úgy tudom, csak annyi a különbség, hogy jó vagy kevésbé jó értelemben emlegeted.
2010. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

mi tanultunk róluk,de csak keveset. a legalapvetőbb különbség a színük,mintájuk,kültakarójuk(biológiailag). a pillangó sokkal színesebb:

lepke:

[link]

pillangó:

[link]

2010. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Bár okosabb nem lettem tőlük. Az utolsó választ viszont a válaszoló kedves gesztusáért (fényképes linkek) hasznosnak értékelem.
2010. márc. 5. 21:49
 6/9 anonim válasza:
100%
Tudod, ez ugy van, hogy minden pillango lepke, de nem minden lepke pillango.A pillango a szines, nagy szarnyu, nektarral taplalkozo rovar, de a lepkek mar a molylepkek, az un. kajalepkek, stb.
2010. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább csak egy szinonima, a pillangó inkább kecsességre utal, a lepke pedig pl. egy molylepke, azaz inkább semleges érzést nyújt.
2010. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

biológus lévén, rémlett nekem vmi arról,hogy nemúgyvanaz hogy tökmindegy. Keresgéltem kicsit, és ezt találtam:


Lepkék rendje: Lepidoptera


Az ebbe a rendszertani csoportba tartozó élőlényeknek a magyar nyelvben három megnevezése is van: pille, lepke, pillangó. Magyarországon a „Lepkék rend”-jét mintegy 40 Család (Familia) alkotja. Ezekből 32 család az éjszakai lepkék (pl. bagolylepkék - Noctuidae, araszolók - Geometridae, szenderek - Sphingidae, stb.) közé tartozik, 8 pedig a nappali lepkékhez (pl. fehérlepkék - Pieridae, boglárkák - Lycaenidae, szemesek - Satyridae, stb.). Az éjszakai lepkéket tovább bontják, a molylepkéket (Microlepidoptera, 14 család) külön csoportként kezelik a rendszertannal foglalkozó szakemberek. Ha pedig már van nyelvünkben három neve is ezeknek a csinos állatkáknak, a szakemberek között is vannak, akik azt ajánlják, használjuk is ki ezt a körülményt. Így a molylepkéket nevezzük pilléknek, a többi éjszakai lepkét illessük a lepke névvel, és a nappali lepkék viseljék a pillangó megnevezést. Egyébiránt a nappali lepkék 8 családja között hivatalosan is van egy Pillangók (Papilionidae) megnevezésű család, illetve a Tarkalepke család (Nymphalidae) fajait, mint legfejlettebb lepkéket, főpillangóknak is hívják.


Nos, vonjuk le a következtetést! Az éjszakai fajokat vagy pilléknek, vagy lepkéknek hívjuk, a pillangó megnevezés egyértelműen a nappali lepkékhez kötődik.

2010. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a kimerítő és igen hasznos választ. Az én kutakodásom valószínűleg azért nem vezetett eredményre, mert a biológiai eltérésekre fókuszáltam, eszembe sem jutott, hogy a különbséget az életmódjukban kell keresni. Örülök, hogy végre "lehullt a lepel az igazságról és fény derült a nagy titokra". Tényleg fontos volt számomra ez a kérdés, pontosabban a kérdésre kapott válasz, mert emlékeztem rá, hogy általános iskolában tanultunk erről valamit, de nagyon homályosan maradtak meg bennem ezek az emlékek, olyan homályosan, hogy szinte semennyire. Köszönöm mégegyszer, hogy időt szakított a kérdésemre.:)


Többieknek is köszönöm a választ.

2010. márc. 12. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!