Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megbíznál a krematóriumban?

Megbíznál a krematóriumban?

Figyelt kérdés

A házi kedvencek elhamvasztására létrejött krematóriumokban biztosan elhamvasztják az állatokat? Úgy látom, hogy már egy egész iparág épült erre a célra. Nyilván virágzó üzlet, hiszen sokan vannak, akik nem kertes házban élnek és nem tudják eltemetni az állataikat. Ők fizetnek egy csomót, hogy a végtisztességet megadják a szeretett állataiknak.

De nekem komolyan megfordult a fejemben az, hogy valóban az elhunyt kedvenc hamvait kapja vissza az ember az urnában vagy csak némi hamut. És az állatokat pedig nagyon egyszerűen egy dögkútba dobják. Hiszen ez így sokkal, de sokkal olcsóbb, mint a hamvasztás egész menetét működtetni.

Régen láttam egy dokumentumfilmet, ahol egy olasz krematóriumban azt csinálták, hogy kifizettették a hamvasztást a hozzátartozókkal, de az nem történt meg. És ott nagyon sokan börtönbe kerültek...


Olyan mocskos ez a világ...vagy én vagyok egy kiábrándult, rosszindulatú és bizalmatlan ember?


2015. júl. 26. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
régen meg az altatásnál a gyepmester felvette az altatóinjekciókra a pénzt, a valóságban meg beszerzett egy 22-es kispuskát, aztán azzal durrogtatta fejbe az altatásra itélt jószágokat
2015. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na látod...:((((
2015. júl. 26. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Az en kutyamat nem hamvasztattuk el,hanem elvittuk egy allattemetobe,ahol a szemed lattara temetik el a kedvencedet. A temeto nagyon szepen gondozott.Sok ember szamara kutyat elvesziteni,olyan mintha csaladtagot veszitenel el. Nekem kellett a lelkemnek,hogy szep korulmenyek kozt tudjak tole bucsut venni. Szerintem ez is jo modja lehet egy allat temetesenek,nem csak a hamvasztas.
2015. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, manapság semmiben nem lehet bízni.

Tavaly volt a tévében egy ilyen témájú hír, az altatásra a rendelőben hagyott állatkákat valahol vidéken szimplán kidobálta az út szélére a vállalkozó, akinek - gondolom- hamvasztani kellett volna. Nagyon sok állati tetemet találtak.

2015. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elhamvasztattam a kutyámat, nem volt más megoldás, kert nincs, arról szó se lehetett, hogy valami dögkútba kerüljön. Felhívtam egy erre szakosodott vállalkozót, találtam a neten. Kb. 3 óra múlva tudott jönni, a holttestet együtt tettük be az autóba, egy tiszta lepedőre. Teljesen ki voltam készülve, de erre emlékszem hogy tiszta volt, ha valami koszos dobozba akarta volna berakni, visszamondom az egészet. Ez du. 3-4 körül volt, és este hozta vissza az urnát, átadta, és megmutatott egy videófelvételt, ahogy bedobják a testét a már felforrósított hamvasztóba, és feltekerik a gázt vagy akármit. Tudom hogy még magyarázott arról, milyen hőmérséklet kell, meg a videón is mutatta a hőmérőt, de őszintén szólva én ekkor már a pokolba kívántam, csak szorongattam az urnát és nyeltem a könnyeimet. Szóval láttam, hozott róla bizonyítékot, valószínű pont ezért, hogy ne érhesse őt vagy őket ilyen vád. Szerintem ha valaki ragaszkodik hozzá, jelen is lehet lenni.
2015. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A temetésben sem lehet megbízni. Nem hagyták megvárni, hogy a földbe rakják a koporsót, azt mondták, úgy kell,és kész. Majd leengedik utána, azt mondták.

Csak sokkal később jutott eszembe, hogy tényleg, ki tudja mit csináltak.

Rágondolni is rossz, de akkor az ember nem képes ellenkezni.

2015. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!