Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lenne könnyebb neki, ha...

Hogy lenne könnyebb neki, ha kiköltözne vagy ha elajándékoznám és bent lakhatna?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám és egy macskám, a kutya 8, a macsek 10 éves. Nagyon szeretem őket, bent laknak, velünk élnek, minden szabad. Azonban kiderült a kisbabámról - sok szenvedés és rengeteg vizsgálat után - hogy nem bírja az allergénjeiket. A kérdés nem kérdés, a gyerek az első.

Volna lehetőségem, hogy az udvaron készítsek az állatoknak kuckót, de egyátalán nem jöhetnének be a lakásba, hiába tehették ezt évekig.

A másik lehetőség, hogy rokonokhoz kerülnek, és rendszeresen látogatom őket. Szerintem ez a rosszabbik.

Hogyan tudom megkönnyíteni nekik ezt a változást, hiszen már nem fiatal állatok?


2010. márc. 8. 23:42
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Ha megtudod oldani,hogy Veled maradhassanak, csak kint akár az udvaron,az nagyon jó lenne számukra. Továbbra is Te etetnéd őket, naponta többet látnának, és foglalkoznál velük.Ha elviszed őket a közeledből: 1.nagyon rosszul éreznék magukat a gazdi nélkül, 2.lehet náha elhanyagolnád a látogatást vagy közbe jön valami amiért nem tudsz menni hozzájuk.Csináld meg a kertben az ő kis kuckójukat!
2010. márc. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
20%
Hogy miért nem sajnálom a gyereked...? Ezért sem fogok szülni. Szerencsétlen állatok.. :S :,( Ha igazán szeretnéd őket akkor nem lenne kérdés hogy mi a jobb. Minden áron velük akarnál maradni... Egy öreg állatnak az is nagy trauma ha kikerül az udvarra, hát még egy teljesen másik otthonba? Mit gondolsz melyik a rosszab neki? Bár mit várok, aki szül annak valahogy mindig eltűnik a logikája... -.-"
2010. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
49%
Nem írtad, hogy eddig hogyan tartottad őket: csak bent a lakásban, vagy amolyan kinti-benti cicaként/kutyaként? Ha nincsenek egyáltalán kinti hőmérséklethez szoktatva, akkor ilyen idős korukban jobb lenne nekik inkább szobaállatkaként máshol. Ha eddig is jártak a kertben is, párszor próbálkoznak még majd a bekéredzkedéssel, de hamar megtanulják, hogy végleg kint a helyük. Azt viszont a dokival beszéld meg, mennyire erős a kicsi allergiája, mert lehet, hogy a kertben sem lesznek jó helyen az állatok. Azt nemigen tudod megtanítani nekik, hogy pl. a kerti bútorra akkor se másszanak fel, ha épp nem látod, vagyis odakint is találkozhat allergénekkel a baba.
2010. márc. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
46%

00:10-nek

Azt azért megkérdezném, hogy akkor is ragaszkodnál-e a cicádhoz, ha a kisbabádnak asztmás rohamai lennének. Vagy fulladjon a gyerek, fő a macska?

Mint macskaimádó biztosan tudom, hogy semmiféle végzetes traumát nem okoz a macskának, ha bármikor, akár idős korában új gazdihoz kerül, amennyiben szeretik, gondozzák. Több felnőtt, nemegyszer öregecske cicust fogadtam már be, és köszönik, jól érzik magukat, páran boldogan hevernek most is épp a radiátoron. Ez nem akkora tragédia az állatnak, amiért az ember hagyja a gyerekét szenvedni.

2010. márc. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
34%

00:10 - Soha ne kelljen ilyen döntést hoznod! Nem olyan kellemes, hogy bántsd emiatt a kérdezőt, aki felelős szülő, de egyben felelős gazdi is akar lenni.


Kérdező, szerintem ha megoldható, akkor költöztesd ki az állatokat az udvarra, esetleg egy olyan kuckót is alakíts ki nekik, ami fűthető, ahova a hidegben be tudnak vonulni. Úgy tudom, az allergia javítható, nem tudom, véglegesen gyógyítható-e, de van rá megoldás, ami tartósan javítja a helyzetet, nézzetek utána. Nekem még nem volt rá alkalmam elmenni - rovarcsípés allergia -, meg pénzem sincs rá, de ha ti megtehetitek, próbálkozzatok, hátha, a gyerkőcnek is jobb lenne, ha tartósan javulna az állapota ezen a téren. Nekem nyáron nagyon meggyűlik a bajom a rovarokkal.

2010. márc. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
23%

00:18 Bocs, én kutyás vagyok nem macskás, igaz van egy macskám is. És nem hinném hogy a kutyáimnak nem lenne nagy trauma, akik ételt sem hajlandók elfogadni mástól, és gondolkozás nélkül leharapják annak a kezét aki hozzájuk nyúl engedély nélkül mert én így neveltem őket. De mint írtam nekem nincs és nem lesz gyerekem, mert nem ezt tartom fontosnak az életemben. :)

Aki állatot vállal az legyen tudatában a felelősségnek és csak akkor vállaljon ha biztosan tudja hogy mindent megadhat neki 10-15 éven keresztül... Ilyen formán a kisgyereket is kirakhatod ha mondjuk jön a tesó és nem tud tőle aludni. Tekintve hogy egy kutya egy 3-4 éves gyerek értelmi színvonalán van, kb olyan lenne...

2010. márc. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
50%

00:31 - A szüleid kidobtak? Vagy kidobtak volna? Attól, hogy neked nincs gyereked és nem is akarsz, ne szóld meg azt, akinek van, és szereti (téged nem szerettek a szüleid?).

De írtam a kérdezőnek, hogy nem kell kidobnia az állatokat, kint is kialakíthat neki megfelelő helyet, és az allergiát is lehet javítani.

Ja amúgy nem minden orvosnak szabad hinni, mert van, amelyik megrögzötten utál bizonyos állatokat-növényeket, és arra fog mindent, amikor lehet, hogy más a baj, de pont ezért kell a rizikófaktort csökkenteni, hogy kiderüljön, valóban a gyanús tényező okozza-e a bajt, vagy valami más. Viszont ha megvan már az ok, javítható, de olyant azért nem szabad írni, hogy szegény állatok, és inkább a gyereket kell háttérbe helyezni. Szerintem aki gyereket vállal már meglévő állatokhoz, nem úgy készül, hogy a gyerek majd allergiás lesz, ezt nem lehet úgy sejteni, mint egy örökletes szívbetegséget vagy hasonlót. Nálunk a családból senki nem allergiás a rovarcsípésre, csak én. Ráadásul az allergia nem csak veleszületett, hanem ki is alakulhat bizonyos körülmények hatására, de ebbe ne menjünk bele.

2010. márc. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
37%

Kedves utolsó!

ÉN TELJESMÉRTÉKBEN EGGYETÉRTEK VELED!


Kérdező!


Egy 8 éves macskát MÁR NEM LEHET kirakni a kertbe!

Szerinted honnan fogja tudni, hogy mit kell az úttesten csinálni?

Vagy ha egy másik kutyával kerűl szembe? Vagy ki jár alapból is a kertbe?

A kutyus. Egy 10 éves öreg kutyát sem szabad kirakni már!

Hatalmas trauma lenne szegény állatkáknak:((((

Egy ilyen öreg kutyát elajándékozni sem tudsz már, mivel már megszokta a gazdiját, és otthont. Meg ő SOHA nem hagyna el téged!

A cicát még csak-csak, de szerintem nem lenne érdemes őket szétválasztani.

Nem lehet a gyereket egy másik szobába átrakni? Ahova a kutya, és a cica nem jár?

Ezért sem fogok soha szűlni. Egyszerüen felháborító az, hogy néha az anyukák, hogy féltik a gyerekeiket az állatoktól:D

Sokszor ez okozza a tragédiákat...

Tudom, hogy ha lenne gyerekem én is így gondolnám, ahogy te...

Bocsi, a leszólásért, de baromira feldűhített a kérdésed!

2010. márc. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsó elöttivel értek egyett, csak már írt valaki azóta!
2010. márc. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
29%
00:57 - Akkor buta vagy, én meg tájékozott allergia és állatok terén.
2010. márc. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!