Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyit alszik a: zsiráf, őz,...

Mennyit alszik a: zsiráf, őz, galamb?

Figyelt kérdés
Elöre is köszi a válaszokat.:)
2015. aug. 31. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A galambom itt alszik a szobámban, kiskora óta én nvelem. most lett 7 éves.


Estefelé fel ül az ajtó tetejére vagy a fejmhez lefekszik és ott a fenekével a papír fölött szundikál. Minden kicsi mozdulatra felnéz és figyeli a világot maga körül. Éjszaka amikor az ajtón alszik, akkor is ha felnézek rá, legtöbbször nagyokat pislog és csak nagyon ritkán látom, hogy mélyen alszik, de van olyan is. Úgy nagyjából a sötétedéssel kezdenek el pihenni és reggel 5-6 óra körül már ébredeznek. Alvás közben is mindig figyelek minden mozgásra. A galamb szeme egy a fényt félig áteresztő hártya, amin keresztül ugyan nem lát élesen, de a mozgásokat észreveszi, hogy ne nagyon lehessen meglepni álma közben. becsukva is látja ha valami megmozdul mellette.


Egyébként a galamb nap közben is szundikál, főleg ha a fészekben váltja a párját és ott kényszerül ülni a fészken. Nagyon csupa lélek egy állatka, Nagyon érzékeny a lelkivilága. könnyen megsértődik, de ha valakit szeret, akkor pl én dobok neki puszit és mondom neki, mint általam felnevelt állatkának, hogy szeretem, akkor lassan becsukja a szemét és mélyet pislog. ha megint mondom neki, akkor van, hogy el is alszik, ha éppen pihenget már amúgy is. Persze nem otthon felnevelt galambnak minden ilyen dolog idegen, de nagyon érzékenyen fogad mindent a galamb. Ha valamitől megijed, akkor nagyon nehezen barátkozik. Sőt nagyon meg is tud sértődni, ha valamit méltánytalannak tart, akkor viszont bosszúból "elfelejti" a bele nevelt szobatisztaságot is és direkt oda pottyant bosszúból, ahova tudja, nem lenne szabad.


A többi állatot nem ismerem közelről.

2015. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 id. Géber Péter ***** válasza:
Kérdezd meg őket!
2015. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első hahaha másik kapd be a f*aszt
2015. szept. 6. 21:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Az állatok azért nem alhatnak úgy, hogy este bedobják a szundit és reggelig húzzák a lóbőrt, mert ott sok vadállat keresi a védtelen prédákat, amit reggelig jól meg lehet kajálni. Ha ezek az állatok, mint pl az őz, nem ébredne fel időben amikor akár csak egy nagyobb róka vagy hiúz is arra járkál, akkor ki tudja hol kapná el az őzet (a torkán szokta) és lehet, hogy az már késő is volna a meneküléshez, így a legkisebb zajra is figyelni kell nekik, ezért nem alhatnak mélyen.


TALÁLTAM ERRŐL VALAMIT:

[link]


Sőt a kereső oldalt is mutatom, vannak még érdekes dolgok:

[link]

2015. szept. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ismerem a googlet és az elsöt is láttam már de köszi.:)
2015. szept. 7. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!