Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A budapesti állatkertben lévő...

A budapesti állatkertben lévő flamingók hogy-hogy nem repülnek el? Mit csinálnak velük, hogy ott maradjanak?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy próbálnak elrepülni, felemelkedni, de mintha nem bírtak volna.

2015. szept. 11. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
lehet direkt jól megetették őket? Ott nincs fölöttük semmilyen ketrec? Mert nem budapesten lakok
2015. szept. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy butaságot mondok, ezt én is csak hallottam, de én úgy tudom, hogy "megmetszik" a szárnyukat (lehet, hogy nem ez a pontos kifejezás), azért nem repülnek. (ha ez igaz, gondolom van rá valamilyen mód, hogy ne fájjon nekuk vagy altatásban csinálják, vagy nem tudom)
2015. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én is mintha olyasmit hallottam volna, hogy valamit csinálnak a szárnyukkal, hogy ne tudjanak repülni.
2015. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A madaraknak a szárgytollait szokták levágni, hogy ne tudajank repülni. Ez egyáltalán nem fáj! Nem kell hozzá elaltatni meg semmit sem. Egy idő utána visszanő nekik. Persze lehet ezekkel a flamingókkal valami mást csináltak.
2015. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
13%
Nem vágják le a tollaikat, meg semmi ilyesmi. A flamingóknak túl nagy a testsúlyuk és ehhez képest nem elég nagyok a szárnyaik hogy felemelkedjenek. Természetesen előfordulhat (legtöbbször amikor még nem olyan nagy a testúlyuk) hogy felemelkednek egy kicsikét, de ez elég valószínütlen.
2015. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem áll érdekükben elrepülniük, tudtommal semmit nem tesznek a szárnyukkal.

A flamingók ott szeretnek lenni, ahol elegendő táplálék van. Ezt biztosítják számukra, semmi értelme nincs elrepülniük onnan. Télre "elteszik" őket zárt helyre, azt nem tudom hogyan oldják meg, hogy akkor ne meneküljenek el.

2015. szept. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az állatkerti Nagy-tó vízimadarai (pl. gödények) se repülnek el, ahol a kaja, ott a haza alapon, viszont beköltöznek vadon élő szürkegémek, gólyák, más madarak is. Csak a gyűrűs az állatkerté, a többi jön-megy.

A flamingó kolónia minden évben nagyobb, fészkelnek, fiókákat nevelnek és állandón kotyognak, de nem repülnek el.

2015. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért #5 ös te ez totális bullshit.Nem láttál még olyan természetfilmet amiben flamingók vannak?Tudnak repülni már nem azért az egy húszé
2015. szept. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ketrecek nincsenek, a madarak is szabadon élnek nyáron, sőt a majmok és más állatok is. Ez modern állatkert, villanypásztoros és nem pedig négy m2-re vannak összeszorítva. És foglalkoznak velük,pl. a pingvinekkel, fókákkal is. Bemutatók vannak.
2015. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A flamingókat évtizedek óta így tartják Budapesten. Mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy régen nem vágták vissza a szárnyukat, de tudtommal a kilencvenes évek óta nem teszik.
2015. szept. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!