Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyek a legigénytelenebb,...

Melyek a legigénytelenebb, legkevesebb törődést igénylő kisállatok?

Figyelt kérdés

Bármi lehet, ami ketrecben, vagy akváriumban, terráriumban tartható.


Üdv



2015. okt. 22. 09:05
1 2 3
 11/24 acelsziv ***** válasza:
68%
Azért kaptál ilyen válaszokat, mert ordít a kérdésedből, hogy rohadtul nem akarsz törődni vele de azért kellene egy. Így nem lehet. Vagy törődsz vele vagy nem. De ha nem akkor ne is akarj tartani élő állatot. Vegyél Tamagochit.
2015. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
De mondjuk egy pókkal, gondolom, sokkal kevesebbet kell törődni, mint egy nyúllal? Vagy egy gyíkkal. Csak kérdezem, tényleg nem tudom.
2015. okt. 22. 11:18
 13/24 anonim ***** válasza:
41%
Fejezd már be. Nincs olyan állat amit akarsz. Egyszerűen nem létezik. Olvass utána.
2015. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
11-es válaszolónak igaza van. Emlős állatokat, madarakat nem is javaslok, mert érző lények, és igénylik a gondoskodást, és lehet jobb lesz nekik ha másik gazdához kerülnek. Rovarokat, pókokat tudok javasolni, igénytelenebbek...
2015. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Azért, mielőtt mindenki leírna, elárulom, hogy van két nyulam, akiket imádok. De akinek volt már nyula, tudja, hogy rengeteg időt felemésztenek, ezért akarok egy butácsaka, érzelemmentes állatot, aki nem tud kötődni hozzám, de mondjuk jól mutat egy akváriumban. Akkor az utsó válaszolóval egyetértünk abban, hogy a pók lehet a megfelelő állat. Azt milyen sűrűn kell etetni, takarítani (valami madárpók féle)?
2015. okt. 22. 11:34
 16/24 anonim ***** válasza:
Napi etetés. Emellett nemárt jól tartanod az eleség állatokat sem amiket neki adsz. Igen, ezek élő eleség állatot esznek ( nagyobbak pl szzopós egeret is elkapják és jóízűen fogyasztják) ha jól tartod akkor a nőstények 15-20évig vígan elvannak.
2015. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk ahhoz nem lenne gyomrom, hogy az élő egérbébit odadobjam a póknak. Bogarat már inkább. Takarítani a pókokat egyáltalán nem kell? Vagy néha azért meg kell fogni őket?
2015. okt. 22. 12:12
 18/24 anonim ***** válasza:
Csak azért ne vegyél madárpókot, hogy legyen valami a nappali sarkában. Egy szép terrárium karbantartása sem kevés idő. Főleg fán lakó fajoknál a magas terrárium.
2015. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Teknősbéka - [link]
2015. okt. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Nos igen, főként azért kaptál ilyen válaszokat a kérdésedre mert egy házikedvencet általában az emberek azért tartanak hogy foglalkozzanak velük, legyen társaságuk. Az emlős állatok vagy a madarak általában társas lények, akik igénylik a törődést, így ebben a típusban nem nagyon fogsz találni számodra megfelelő állatot.


Amit én is tudok ajánlani az előző válaszolókkal együtt, hogy tarts valamilyen rovart vagy bogarat. Túl nagy a faji különbség hogy érdemi interakciót folytass velük. Míg egy kutyával órákat tudsz eljátszadozni addig egy rovar legfeljebb felmászik az ujjadra és lemászik.


Nálam van egy macska, aki a környéken mászkált. Eleinte csak a telkemen járkált át, aztán átjárt az udvaron is. Az elején otthagytam neki kaját és elmentem, pár perc múlva megette. Aztán amikor megint láttam letettem a földre egy kis kaját, elhátráltam, arrébbvitte és megette. Később már a közelemben is megette amit adtam neki. Utána már az ajtóm elé járt enni, mert tudta hogy ha jön néha kap kaját, de azt is tudta hogy az ajtón be nem léphet. Később bejöhetett az ajtón, de nem mehetett be a többi szobába. Aztán azt is megengedtem neki hogy a többi szobába bejöjjön. Mostanság általában idebent szokott megpihenni, általában egy pokrócon alszik. De ha jelzek neki hogy menjen ki (a nyitott ajtó felé mutatok és a lábammal finoman dobbantok egyet) akkor azonnal kimegy. Nem is háziállat, nem is kóbormacska, olyan köztes állapot, olyan 'gyakori vendég'. Sokszor van itt, de általában a szabadban mászkál.

Ha van lehetőséged rá, akkor én azt ajánlom hogy egy vad állatot 'vendégelj meg'. Teljesen független tőled, de ha úgy van akkor néha megsimogathatod. Jó neked is, mert nem vagy teljesen egyedül, és jó az állatnak is, mert ámbár mégse egy házikedvenc, azért valahova visszatérhet megpihenni.

Persze itt nem csak a macskákra gondoltam, de jellemzően a macska az az állat, hogy a vadonban és az ember mellett is vígan elél.

2018. máj. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!