Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Esszét kell írnom irodalomra,...

Esszét kell írnom irodalomra, tudnátok egy kezdő löketet adni? A cím pedig ez lenne: Az állatok nem is tudnak úgy szenvedni mint az emberek.

Figyelt kérdés

2015. dec. 17. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Írd meg a tanárodnak, hogy egy idióta, ha ezt gondolja!
2015. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Úristen, komolyan ez megy az iskolában? Nagyon jó, tanítsuk azt a gyerekeknek, hogy az állatok amúgy nem is élőlények, nem is éreznek, gratulálok!


Kérdező, írd meg hogy az állatok tényleg nem tudnak úgy szenvedni, mert nem sajnáltatják magukat a facebookon, nem használják egymást lelki szemetesládának, nem sírnak azon ha nincs Iphone 6-os telefonjuk, nem mástól várják el hogy a problémáikat megoldják.

2015. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
A helyedben én szépen beleépítenék az esszébe egy érvelést, hogy miért oltári nagy baromság ez a kijelentés :)
2015. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Az állatok nem tudnak úg, szenvedni, mint az emberek, mert nem ismerik a divat miatti kirekesztést, a holnap miatti aggódást, a bugyuta házifeladat miatti hasgörcsöt. Nekik a katasztrófa az amikor a gazda elmegy otthonról. A nap fénypontja, ha a gazda egy másodperccel hlsszabban néz rá, mint szokott, vagy egyel többször vakarja meg a hasát.
2015. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

#1.:

"Írd meg a tanárodnak, hogy egy idióta, ha ezt gondolja!" - A saját gyerekednek is ezt tanácsolnád?

De mi lenne, ha az ilyen ostoba tanácsok helyett picit gondolkodnál? Nem lehet, hogy a kérdés nem a fizikai szenvedésre vonatkozik? Vagy szerinted egy tehént egyes esetekben ugyanúgy marcangol az önvád, a lelkiismeret furdalás, a depresszió, a skizofrénia...?

2015. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Személyesen mondanám el a véleményem a magyartanárnak VENYIGE!
2015. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Kezdheted így: "Gondolják sokan"


és akkor megindoklod miért gondolják ezt sokan és hogy mi az igazság. És kész a fogalmazás :)

2015. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
"Személyesen mondanám el a véleményem a magyartanárnak VENYIGE!" - Sokat segítenél a gyermekednek vele. De talán a kérdés lényegén elgondolkodni többet érne.
2015. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
84%

A bekezdésben fejts ki a címet, majd ha nem értesz vele egyet akkor meg is cáfolhatod. Én valahogy úgy kezdeném, hogy: Az emberek és az állatok közt erős határvonal húzódik, ami legfőképp abban nyilvánul meg, hogy az állatok nem szavakat használnak a kommunikáció során, de számos példát tudunk említeni még a különbségekre: kinézet, járás és szokásaink. Mindez arra következtet, hogy egy állat nem tud mély érzéseket átélni, mint egy ember. Így felvetődhet az a kérdés, hogy bizonyos érzelmeket, mint a szenvedését, ismerik-e egyáltalán.


Kb. ennyi elég szerintem bekezdésnek, és így már eljutottál a témáig, aztán már kifejtheted a személyes véleményed.

Én a helyedben megemlíteném a Gulliver utazásait, amiben a főhős a történet végére inkább akar lovakkal élni mint emberekkel.

Egy kalappal! ;)

2015. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Az esszének, mint fogalmazástípusnak, pont az a lényege, hogy a saját véleményedet is bele kell írnod. Így viszont hülyeség a cím, ezzel a "nem is" formával. Helyesen úgy hangzana, hogy pl. "Tudnak az állatok úgy szenvedni, mint az emberek?"

Mondjuk erre én személy szerint azt írnám, hogy nem, hiszen - ahogy már fentebb írták -, az állatok nem tudnak a jövőjük miatt szorongani, vagy például nincsenek tisztában saját múlandóságukkal sem. Tehát vannak dolgok, amik miatt az állatok nem képesek szenvedni, míg az emberek igen. Viszont nekik is vannak érzéseik, képesek fájdalmat, félelmet, magányt érezni, amitől ők is épp úgy szenvednek, mint mi, emberek. Természetesen a fizikai fájdalomtól ember is, állat is ugyanúgy szenved.

De ez az én véleményem, én erről írnék. Te írj arról, ami a te véleményed.


Egyébként hányadikos vagy, hogy ilyesmiről kell házi feladatot írnod?

2015. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!