Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » VÁROSLIGETBEN igaz, hogy sok...

VÁROSLIGETBEN igaz, hogy sok állatfaj él?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy fura a kérdés, de nem rég költöztem ide, ezért nem tudom, hogy igaz-e az, hogy a városligetben élnek SIKLÓK, más KÍGYÓK, GŐTÉK, SZALAMNDRÁK?

Esetleg ha valamilyen érdekes állatról tudtok, ami ottan él, kérlek írjátok le. Növényekről is ha van valami információtok, kérlek osszátok meg.


Régebben hallottam, hogy a tónál vannak hüllők, kétéltűek.

Köszi a válaszokat!



2016. jan. 30. 14:05
 1/5 Platypus ***** válasza:
100%
A sok az relatív. A városliget borzasztóan leterhelt, nagy tömegben tapossák az emberek az év minden szakaszában, nincs se avar, se rendes aljnövényzet, se zavartalan élővíz. Nem egy ideális élőhely az állatoknak. A tóban élnek kivadult ékszerteknősök, egy halom akváriumi hal, főleg szúnyogirtó fogasponty. Barna varangyot láttam már, de nem valami jó hely ez a kétéltűeknek, nincs normális szaporodóhelyük. A gőték, szalamandrák még a békáknál is érzékenyebbek, siklók dettó. Különleges madarak viszont akadnak, például csókák, mindenféle énekesmadár meg téli vándorlók is, valamelyik évben pl. volt csonttollú és fenyőrigó. Mókus is lakik pár a parkban. Ami a növényeket illeti, tavaszi vadvirágok akadnak, csillagvirág és ilyesmik, de a növényzet is inkább egzotikus kerti fajokból áll. Van pár szép magnóliabokor például.
2016. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elszánt, fiatal biológusként ez kissé letört, ugyanis ezekre az értékekre jobban kellene vigyázni. Na de a madaraknak örülök, bár sosem hatottak meg igazán. :D

2016. jan. 30. 15:22
 3/5 Platypus ***** válasza:
100%
Biológushallgatóként akkor már lehetnek sejtéseid arról, hogy a biodiverzitást nem egy széttaposott közparkban kell keresni egy nagyváros közepén :) De ha hajlandó vagy elgyalogolni a város szélére is, már számtalan fajgazdag természetvédelmi területből válogathatsz. Tessék, ez a lista csak a fővárosi védett területeket tartalmazza, és több mint 40 tétel szerepel rajta.
2016. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
2016. jan. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi!

Nem hallgató vagyok, hanem molekuláris kutató dr. vagyok :) csupán érdekel ez a része is a szakmának.

2016. jan. 30. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!