Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet megállapítani a...

Honnan lehet megállapítani a földről, hogy kényelmes e a ló ügetése és vágtája?

Figyelt kérdés
Ha a ló még 2 éves és nincs belovagolva.És én kényelmes mozgású lovat szeretnék.
2010. márc. 30. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

szia

ha lóvásárlásra adod a fejedet akkor mindenképpen vigyél magaddal egy lovas szakembert, biztos hogy tud rá válaszolni.

Amúgy szerintem akkor jó és kényelmes egy ló ügetése ha ritmusosan,megfelelőt és ruganyosan üget :)

2010. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha tehénszaros a föld akkor jóféle.Sokat jártak rajta bocik és lapos, illetve puha a talaj.:)
2010. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
már bocsi de sztem te ne vegyél 2 éves lovat.. sőt semmilyet.. nincs kényelmetlen ló, tudni kell lovaglni.......... kb. 30 éve tanítok szóval..
2010. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát azért vannak kényelmesebb lovak, pl van nálunk egy 160 magas kisbéri meg egy 150 magas arabszor sodri, és hát a kisbéri kényelmesebb ügetésben, mert nagyobb a lépéshossza. Szerintem inkább egy idősebb belovagolt lovat keress, amit kis is tudsz próbálni, akár fajtán belül is lehetnek eltérések. Mondjuk az arabok általában kényelmesek, meg a lipicaiak is.
2010. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! a flegma okostojásnak meg üzenem hogy kinyalhatja a 30 éves seggemet ;)
2010. márc. 31. 16:53
 6/7 anonim ***** válasza:

lábszerkezet. meg szerintem lehet látni. én meg szoktam tudni állapítani. szakember melléd sose árt. :D ;)

jó ló vásárlást.

2010. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg ügetés közben mennyire ruganyos a csüdje! Általában a hosszabb csüd ruganyosabb, ez pedig puhább mozgást eredményez.

Ha a ló elülső lábközepe, azaz lábszára rövidebb, mint az alkarja, kényelmesebb a mozgása.

A váll dőlésszöge is számít, ez függ attól, mire is szeretnéd használni.

Figyeld meg, hogy ügetés közben túllépi-e a hátsó lábával az elülső patanyomot, anélkül, hogy elsietné a mozgást (nem darál, csak szépen, ütemesen megy), ha egy-két patanyommal túllépi, akkor kényelmes tért ölelő mozgása van.

Figyeld, hogy mennyire hajlítja a csánkját.

2 éves lónál még nem nagyon látszik, de próbáld figyelni, hogy ügetés közben hajlandó-e lefele vinni a fejét... kényelmesebb, könnyebben kiülhető a mozgás, ha a ló használja a hátizmait, ezt csak úgy lehet elérni, ha a fejével lefele törekszik... de mondom ezt nem lehet belovagolatlan csikónál megállapítani... legfeljebb az látszódhat, ha nagyon nem akar lefele menni, és már szabadon eleve csillagvizsgálóként üzemel.


Kedves "30 éve tanítok" tudhatnád, hogy egy kezdőnek igenis könnyebb kiülni egy nem túl nagy, de egyenletes, puha mozgású lovat.

De abban egyet értünk, hogy kezdőnek nem való belovagolatlan ló... pláne nem csikó. Más részről magyar viszonylatban nagyon nehéz jól belovagolt lovat találni megfizethető áron. A legtöbbre persze azt mondják belovagolt, de első próbálásra, sőt, sok esetben már a fényképen látszik, hogy szó nem volt igazi belovaglásról. Úgyhogy még az is jobb, ha vesz egy nyers csikót, és némi segítséggel saját magának belovagolja, vagy odaadja valami megbízható egyénnek belovaglásra.

2010. ápr. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!