Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha tudomáson van arról, hogy...

Ha tudomáson van arról, hogy nagyon rövid láncon tartják a kutyákat, hol jelenthetem be?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
állatvédőknél
2016. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Önkormányzaton a jegyzőnél.
2016. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kései Sirató ***** válasza:
0%
Rendőrségen. Szabálysértési ügyekben már nem a jegyző illetékes, hanem a rendőrség.
2016. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A NÉBIH közleménye


2016. január 1-jétől tilos ebet tartósan kikötve tartani. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) szeretné felhívni a figyelmet a rendelettel kapcsolatos néhány, nagy publicitást nyert félreértésre. A legfontosabb, hogy helytelen az az értelmezés, mely szerint a kutyákat mostantól egyáltalán nem lehet láncon tartani. Szintén fontos tisztázni, hogy az, aki vét a rendelet ellen, nem követ el bűncselekményt, mivel az előírás nem esik a Btk. hatály alá. Probléma esetén nem a rendőrséget, hanem a jegyzőt, illetve a hatósági állategészségügyi szolgálatot kell értesítenie."

2016. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:
0%
Nem a Btk. h, hanem az Szt , azaz szabálysértésekről szóló törvény hatálya alá tartozik és már évek óta nem a jegyző, hanem a rendőrség illetékes az ügyben.
2016. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem most kellene abbahagynod az emberek félrevezetését, valamint újra, kissé figyelmesebben elolvasni, amit beidéztem a hivataltól.

Mondom nem Btk. Erre te: nem is, mert nem Btk. Aha.

A hatóság azt mondja, a jegyzőnél kell bejelenteni, de te jobban tudod. Most a kedvedért felhívtam a rendőrkapitányságot, ahol a szóban forgó kérdésemmel a jegyzőhöz irányítottak. Nahát!

Az más kérdés, hogy az önkormányzatok mennyire tudják kezelni ezt a helyzetet, de ez van.

2016. márc. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!