Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gyors segítség! A macskám...

Gyors segítség! A macskám hátsó lába környékén van egy mély seb (most találtam meg itt feküdt az ajtóban) már nem vérzik, de rángatózik az egyik hátsó lába és csak húzza maga után. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már egy csomót keresgéltem a neten.Pár perce van bent,úgy aggódom érte.Nem tudom hogy ez mennyit tesz de kandúr és elmászkálós és szerintem be akadt valami drótba a lába és valami izmával lett valami de rángatózik lába de már kicsit jobban van,betakartam egy takaróval attól egy kicsit megnyugodott és már nem is nyávog.Kérlek segítsetek!Nagyon aggódik!!!

2016. márc. 24. 20:59
 1/5 A kérdező kommentje:
BOCSI AZ ELÍRÁSÉR DE EZ A HÜLYE BILLENTYŰZET AZ AGYAMRA MEGY!AZ UTOLSÓ MONDAT EZ AKART LENNI:NAGYON AGGÓDOM!
2016. márc. 24. 21:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ügyeletes állatorvos!!

komolyan mondom! ennek nézz utána és hívd fel. biztosan van a környéketeken .

nem játék.

pár éve nálunk sajnos meghalt egy idegen macska. reggel találtunk rá. szintén beakadhatott valamibe, nagy seb volt rajta. komolyan úgy sírtam, minthogyha a sajátom lett volna. meg szegény gazdáját is sajnáltam, hogy nem tudja meg sose,hogy mi történt a cicájával, várja haza majd.. :'(

úgyhogy hívd fel a dokit!!! te is mennél orvoshoz,hogyha ilyen gondod lenne.

hogyha tényleg nincsen az egész megyében egy doki sem, aki kimenne ma este még, akkor negyed algopirint adhatsz neki, hogy kicsit enyhítse a fájdalmát.reggel meg ahogy nyit az orvos, indulj vele.

(amúgy emberi gyógyszert nem lehet macskának adni, de a negyed szemes ötletet orvos tanácsolta,hogy végszükség esetén lehet adni)

ha van fertőtlenítőtök, akkor azzal is megpróbálkozhatsz.

de mondom, ez csak akkor,hogyha nem találsz orvost még ma este.


ja és még egy tanács. hogyha megoldódik ez, akkor érdemes ivartalanítani, hogy ne legyen több ilyen kalandja! bár nem garancia,de áltaában elmúlik a csavargási hajlam.

2016. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

1. Ne aggódj, a macskák nagyon szívósak. Az enyém is rengetegszer jött haza úgy, hogy alig élt. Vagy megagyalták más macskák, máskor az oltott mészbe szakadt bele... A kandúrok ilyenek.

2. Állatorvos tud csak biztosat mondani.

2016. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A kandúrok ilyenek. "


akkor, ha felelőtlen a gazda. a felelős ivartalaníttatja időben és nem fog verekedni, meg vakon belemenni mindenbe 1 kilométerrel arrébb.

2016. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A seb nem nagy.Hanem kicsi.És hát igen,nem ez az első eset, egyszer úgy elvágta a nyakát hogy dőlt belőle a vér.

Most már aludt és evett is.A kedve nem rossz.Szerintem csak jól megrántotta a lábát.Hála istennek a rángatózást abbahagyta.

Az ivartalanítás meg tényleg jó ötlet biztos meggondolom.Akkor nem kellene állandóan azért aggódnom hogy hogy fog hazajönni.

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

2016. márc. 24. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!