Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az asil arab...

Mi a különbség az asil arab és az arab telivér között? Akkor most mi az az asil arab ló?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az asil arab a legisztábban, de beltenyészet nélkül tenyésztett arab lófajta. De elvileg az arab telivér is az, vagy esetleg csak más néven? Ha majd egyszer veszek egy lovat akkor annak vannak olyan papírjai mint mondjuk egy embernek a személyije ami tanusítja, hogy az valóban egy asil arab? Ez az "asil"-os téma egy kicsit bekavart nekem.

Köszi a válaszokat! :)


2010. ápr. 7. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Különbséget nem igazán tudok mondani, viszont ha ezek tényleg ilyen über arabok akkor nagyon nagyon drágák, itthon nem hiszem, hogy hozzá juthatsz. Megkövetelik még az arab telivérnél is a min 100 évre visszavezethető származást, tehát papír ügyben nem kell félned. Mellesleg a származási lapot minden fajta-lónál fel kell tudni mutatni.
2010. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
hát tulajodképpen semmi. nekem van 3 lovam én tudom:)
2010. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, az araboknál az asil arab egy vérvonal, mint a furioson belül a north star.
2010. ápr. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tehát, úgy mint ahogy North Star is egy alapító mén volt, vagy mint a shagya arabnál is Shagya volt a fajta alapító ménje, úgy lehet, hogy az Asil is egy ló neve volt? És ő volt az egyik, akire alapozták az arab tenyésztést?

2010. ápr. 11. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!