Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fiókafészekben egy maradt...

Fiókafészekben egy maradt életben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy cinkepár az udvarunkon található virágtartó hordót (két kis nyílás van rajta) szemelte ki. Kis fiókák ki is keltek. Szülők folyamatosan hordták az élelmet, picik megállás nélkül csipogtak.

Ma hazaértem a munkából, és nem hallottam semmi hangot. Belenéztem zseblámpával a kis lukon keresztül, és a már szépen fejlődő, már tollas kis apróságok elpusztultak. Kettőt láttam, hangyák már másztak rajtuk. Ahogy a zseblámpát mozgattam, észrevettem, hogy egy picike még él! A feje olyan, mintha "megtépte" volna valami. Szülők sehol, eltűnt mind a kettő. Mit csináljak most? hagyjam hogy elpusztuljon? Szedjem ki? Ha kiszedem mivel tudom etetni?


2016. máj. 18. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne avatkozz bele a természet rendjébe. Ha ez történt, ez történt.
2016. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem szedem ki........ nagy sokára megjelent a mama..... Annyit tettem, hogy a hordót kívülről körbeszórtam hangyaírtóval, mert belül rengeteg van.
2016. máj. 18. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:

A hangyairtó felesleges volt, ráadásul a madár megeheti a mérgezett hangyákat. Inkább a tetemeket kellene kiszedni, akkor nem lenne hangya sem.

Amúgy az ilyen kismadarakat nagyon nehéz felnevelni, már az élelmezést is nehéz megoldani.

2016. jún. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!