Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a megfelelő gondozás egy...

Mi a megfelelő gondozás egy achát csigának?

Figyelt kérdés

Terráriumba kell melegítés egyáltalán mit kell alá helyezni? Hány naponként kell takarítani? Mit eszik? Mi az a vitamin amit állítólag kell adni az ételébe?


Küldhettek oldalakat a tartásról vagy akár saját tapasztaltságokat.

A válaszokat előre köszönöm!


2016. jún. 3. 15:05
 1/6 Amarok Tonrar ***** válasza:
2016. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én soha nem melegítettem őket. Nyáron volt ugye meleg, de fűtési szezonban nagyon jól megvoltak a 21-22 fokon is. Szépen nőttek és folyton tojtak, évente fejenként vagy háromszázat.

Nyáron mindenféle gyomnövényeket szedtem nekik a kertben, plusz ami zöldségfélét, gyümölcsöt termeltünk, azokat kipróbáltam.

Télen, mikor semmi fű nem volt, uborkát meg hasonlókat vettem nekik.

Szépiát kaptak a növényeken kívül, semmi mást, és szép volt a házuk.

2016. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogy a legjobb gazda voltam e, de nem volt baja csigusznak szóval gondolom nem rontottam el annyira. Nálam nem volt melegítés és fauna boxban volt. Hmm...pár hetente igazán akkor amikor koszos lesz és/vagy büdös. Mi uborkát, paprikát, almát, salátát, friss "gyomot":D stb adtunk neki. Ami fontos hogy magát a csigát is kell fürdetni, szeretik:) Meg ugye koszosak lesznek. Folyó víznél, nem erős vízzel, a házát természetesen nem úgy tartva hogy belefolyjon a víz és elárassza a csigát. Vitamint külön nem kapott, szépiacsont volt neki, abból jött a kálcium az kell hogy erős legyen a háza. De amúgy mint már mondtam nem biztos hogy full jól csináltunk mindent, de hosszú élete volt és nagyra nőtt meg minden:) Amúgy amit az első linkelt az hasznos, de ha nem csinálsz mindet tökéletesen akkor se biztos hogy rögtön megölöd, elég strapabírók.
2016. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! :)
2016. jún. 3. 23:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy a linken jól írják, a szépiát kis darabokban kell nekik adni, mert ha átnedvesedik, akkor már nem szeretik.
2016. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy achát csigám, most 2 éves :)

A terrárium mérete minimum 40x20x20cm legyen, de még jobb, ha 50cm hosszú. Mindenképp legyen rajta "szellőző" (ami általában egy rácsos sáv). Előnyös, ha hátterezett terráriumot veszel, mert az enyém imád a sziklán mászni. Vagy az üvegre tapadva vagy a földbe ásva alszik. Szükséges egy fadarab is (állatboltokban beszerezhető), amin mászhat. Talajnak megfelel a vegyszermentes virágföld, nálam is az van. Melegítés, világítás nem kell! 20 fokig bőven el van. Én hetente egyszer takarítom: letörlöm (Domol törlőkendő bevált) a terrárium üvegét kívül-belül, utána szép csillogó lesz. Ha látom az ürüléket, akkor azt kiszedem. Nagyjából ennyi, néha a földet után kell tölteni. Növényevő, elsősorban zöldséget, gyümölcsöt eszik, de megkóstolja a gombát is. Nagy kedvencük az uborka, a saláta és az alma. A kaját 2 naponta cserélni kell, különben rohad, penészedik. Szépia kell neki, ezzel építi fel a házát, egyszerre elég egy kis darabot letörni, azt berakni, lehetőleg száraz maradjon. Permetezni (mert trópusi állat, magas páratartalom szereti) napi 1-2x kell, így nedves marad a föld. De ha nyaralni mész több napra, az se gond, mert száraz évszakban el megy aludni, csak rakj be neki friss kaját indulás előtt. Röviden tömören ennyi. ;) (A cserép szerintem fölösleges, mert nálam is volt egy műanyag, de soha nem használta, ezért kivettem, azóta sincs bent. Máshol alszik. Az egész szépia pedig egy évre elég, csak pár száz forint.)

2016. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!