Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha az udvarból felveszek egy...

Ha az udvarból felveszek egy kis csigát tarthatom egy nagyobb üvegben bent háziállatként?

Figyelt kérdés
gondolom nincs túl nagy mozgásigényük. hogy kell tartani őket? elég egy kis víz meg fű/levelek? meddig élnek ezek a kerti csigák? ha kettőt rakok az üvegbe lesznek kiscsigák?
2016. jún. 17. 01:40
 1/1 elwera ***** válasza:

Egyszer hoztam haza egy éticsigát. Egy tálcára tettem egy mini akváriumot (6 literest). A csiga kezdetben az akváriumban volt, de hamar kimászott.


2 napig elvolt az akvárium külsején, nem is akart róla lejönni. Raktam neki salátát a tálcára és a csigát odatettem elé, hogy egyen. Egyből neki is látott, lassan megkajált 2 levelet, másnap reggel a harmadikat is. Vizet spricceltem a tálca egyik felére ahol a salátát állni hagytam, nehogy kiszáradjon a csigusz és a salátája. Aztán aludt vagy 2 napot.


Felébredt, akkor egy befőttes üveg tetejébe öntöttem sört. Elindult a sör felé, de szerintem csak a szaga vonzotta, nem láttam hogy ivott volna belőle.


Később kapott egy szelet banánt, nagy örömmel bekajálta és elment aludni.


Valamikor körbejárta a tálcát és körbe nyálazta az akvárium oldalát is kívülről, meg elég sokat kakált is ezekre a helyekre, de nem mászott le a tálcáról.


Inkább mindig felfele igyekezett. Az akvárium oldala kívülről, illetve annak legmagasabb pontja, jó alvóhelynek bizonyult a számára.


Aztán valaki jött hozzánk, rendet kellett raknom, nem akartam a szoba közepén hagyni a csigát, ami tulajképp úgy nézett ki hogy az asztalon egy doboz, azon a tálca, azon egy akvárium és a csiga annak a tetején (úgy csinált mint a spongle bobban a csigusz, a háztetőre ment, csak éppen nem nyávogott).


Aztán szétszedtem az emelvényt és visszaengedtem a csigát fűbe. Nagyjából egy hétig volt nálam.


Aranyos volt ahogy mászkált és evett, de nem volt elég produktív. Túl sokat aludt.


3 évig biztos élnek amúgy, de lehet hogy tovább is. Nem tudom, keress rá.

2016. jún. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!