Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi ad ilyen hangot?

Mi ad ilyen hangot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Késő este (11-éjfél tájékán) milyen állat ad furcsa, kissé "nyikorgó" hangot. Nem is tudom nagyon máshogy megfogalmazni. Vékony, élesebb hang, mintha messzebbről mondjuk egy hinta nyikorgását lehetne hallani. (De nyilván nem hintáról volt szó, egy állat adta ki ezt a hangot.) Mindig kisebb szünetekkel (több másodperc, esetleg egy perc), de utána ez a hang olyan 1-3 másodpercig tartott.

Denevér, bagoly vagy micsoda?



2016. jún. 29. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A denevér magas hangon sípol.

Esetleg macskabagoly, nálunk Újpesten az utóbbi években eléggé elszaporodtak :)

2016. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tényleg ilyen volt. Nem pontosan úgy, mint amiket az első válaszoló linkelt, de annak kapcsán több hangfelvételt is meghallgattam, és olyat is találtam, ami szinte tök ugyanaz volt. Úgyhogy mentek a zöldek! :)
2016. jún. 29. 20:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként azért kérdeztem elsősorban, mert reggel és este szoktuk levinni a csivava kutyusunkat, és egy ilyen pici kutyát egy nagyobb bagoly vagy más ragadozó madár simán elvisz. :( Tartottam a hang hallatán is attól, hogy bagoly költözött a környékünkre.
2016. jún. 29. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi nem fogja a bagoly a kutyádat elvinni,

Majd ha ilyenek repkednek a házad felett,akkor félj mert ez még téged is elvisz,


[link]


[link]

2016. jún. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!