Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Meg lehet enni az afrikai...

Meg lehet enni az afrikai óriás csigát?

Figyelt kérdés
2016. szept. 7. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:

A származási helyükön, Afrikában megeszik őket.


Az már csak a saját tippem, hogy csak a "talpa" (a teste, ami kinn van a házból, mikor mászik) ehető, mint az éti csigának is.

A csiga a házában a zsigerzacskóját tartja, abban vannak a belei, azt nyilván nem eszik meg.

2016. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Meg akarod enni a csigáidat?? A macskádat is megfőznéd, ha éhes vagy?
2016. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi.tudtam, hogy valaki felháborodik a kérdésen,de igen meg akarom enni a kicsiket.vagy szabadon eresztem öket, mert szaporodik, mint az állat.
2016. szept. 8. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Add el az ebayen. Ott vettem én is az enyémeket.
2016. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne ereszd szabadon őket, mert ökológiai katasztrófát okozhat a túlszaporodásuk. Rengeteget esznek, nagy területeket tudnak teljesen letarolni.

Nekem is voltak, és szerintem a legjobb csak egy példányt tartani. Egyszerűen nem tudsz a kicsikkel mit kezdeni...

Van még 2 megoldás:

1. Mihelyt a petéket lerakták, kiszeded és összetöröd őket, vagy beteszed a fagyasztóba, és utána kidobod. Ha egyszer megfagyott, biztos nem fog már kikelni.

2. Teknőstartók lehet, hogy amíg egész picik (első héten a kelés után) átveszik tőled eledelnek.

De tényleg a legjobb egyesével tartani őket, vagy csak egyet tartani...

Ami a megevést illeti, az is járható út, ha szereted a csigát. És ez nem olyan, mint pl. a macskádat megenni, mert a macska, az szeret, ragaszkodik, vannak érzései, a csigának meg agya sincsen, amúgy, meg gondolatai sem, meg még a saját gazdáját sem ismeri fel... Szóval szerintem ha akarod, edd meg őket nyugodtan, ne legyenek lelkiismereti problémáid emiatt.

2016. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Istenem de gusztustalan vagy...a nagyanyádat is megeszed ha útban lesz? A szabadon engedés "kiváló" ötlet, biztos jót tesz az őshosos fajoknak. Az ilyenek miért nem plüssállatot tartanak?
2016. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy mekkorák a tojások/peték? Én is rendszeresen túrom az enyémeknek a földjét, de mindig attól félek, hogy nem veszem észre.
2016. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!