Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Igaz az hogy a kacsahápogás...

Igaz az hogy a kacsahápogás nem visszhangzik?

Figyelt kérdés
2008. okt. 4. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Jól érzed magad?

Hány ezer évvel ezelőtti 'tudásszint' van a te fejedben?

Miben különböznének a hápogás hanghullámai bármilyen más hangtól?

A visszhangot kicsit befolyásolja a hullám hossza... na de a hápogás nem annyira mély hang (nem infrahang), hogy bármi különbség is legyen!

2008. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
77%
és te magadnál vagy? ez most egy tök jogos kérdés volt én is elég sok helyen olvastam hogy nem visszhangzik, és hogy nem derítették ki hohy miért
2008. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Ja, persze. Meg ha a fekete macska átmegy előtted, akkor szerencsétlen leszel.

Nem fogod fel, hogy ez NEM IGAZ??? Városi legenda...

Ha lenne alapja, a tudósok ezt hajtanák már évszázadok óta, és 1000 cikk lenne róla évente.

2008. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Off: No eddig csupa kulturált válasz érkezett, gratulálok az érintetteknek, hogy normális hangnemben nem képesek válaszolni...


Nem igaz, természetesen viszhangzik. De van egy olyan különlegesség, hogy amikor a viszhang odaér, akkor a kacsa hápog mégegyet, így a viszhang nem mindíg hallható, mert elfedi az újabb hápogás. De műszeresen kimutatható, hogy van viszhang, még ha emberi füllel nem is mindíg hallható.

2008. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Régi keletű tudományos mítosz, hogy a kacsák hápogásának nincs visszhangja. A feltevés nem igaz, illetve csak részben. De mielőtt ebbe mélyebben belemennénk, fontos áttekinteni magát a visszhangot, mint a megfigyelés forrását.


A hang tulajdonképpen nem más, mint egy adott közeg periodikus sűrűségváltozása. Ez a közeg lehet levegő, víz, fémek, kő stb. A különböző közegek eltérő sebességgel vezetik a hangot.


A western filmekből jól ismert jelenet, amikor az indián harcos ráhallgat a sínre, hogy megtudja, közeledik-e a kifosztandó gőzmozdony, nem alaptalan. A fémek ugyanis jobban vezetik a hangot, mint a levegő, így valóban hamarabb értesülhet a hős rézbőrű a céltárgy közeledéséről.


A hang eltérő vezetési sebességeivel jellemezhető közegek határai visszaverő közegként is viselkednek, így amikor egy sziklafallal szemben elkiáltjuk magunkat, két hangról is beszélhetünk, egy tovaterjedő, majd a sziklában elenyésző és egy visszaverődő, számunkra visszhangként megjelenő hangról.


A tudós társadalmat is rég foglalkoztatja, hogy vajon miért nem halljuk a kacsahápogás visszhangját. Különösen, hogy ebben az esetben is ugyanolyan fizikai tulajdonságokkal jellemezhető hullámról van szó, mint mondjuk egy klasszikus zenei műnél, maximum nehezebben értelmezhető annak esztétikai jellege, amennyiben egyáltalán beszélhetünk ilyenről ebben az esetben.


A brit University of Salford akusztikai kutatóközpontjának munkatársai vizsgálatuk során ahhoz, hogy kiderítsék, a hápogásnak valóban nincs visszhangja, először azt tesztelték, hogyan hangzik a kacsa echó nélkül. A tesztalanyt először olyan terembe vezették, amely minden hangot elnyelt. (A terem falát üvegszálakkal bélelték, amelyek teljesen elnyelik a hangot.)


A visszhangtalan helyiségben kértek egy szimpla hápogást a kacsától, mjad az „áriát” egy katedrális akusztikai viszonyait modellező szobában is megismételték, ahol a hang hosszú ideig fennmarad újból és újból visszaverődve a falakról.


A felvételek tanúsága szerint a hápogásnak van visszhangja, ám annak intenzitása nagyon kicsi, a szóvégi „áááp” elnyomja. Így a kacsahápogás visszhangja tulajdonképpen egy elnyújtott hápogás.


Visszhangzik tehát a hápogás, csak nehéz olyan körülményeket teremteni, amikor az emberi fül érzékenységi tartományába beleesne. Hogy sokan kételkednek a kacsahápogás visszhangjának létezésében, az részben azzal is magyarázható, hogy ezek a madarak általában nem szoktak megfelelő visszaverő képességgel rendelkező felületek közelében, vagy jó akusztikájú épületekben hápogni.

2009. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
72%
Ez egy globális tévhit. A kacsa hápogása ugyanis ugyanúgy visszhangzik mint az emberi hang. Csak, mivel a kacsa a nádas, vízes területen él, ahol sík terület van, semmi kiemelkedő magas fal, vagy egy kis barlang, ott egyértelmű, hogy nincs minek visszaverni a hangot! Erre egy angliai kutatócsoport jött rá, akik először a kacsát egy olyan akkusztikájú helyre vitték, ahol a visszhang esélye egyenlő a 0-val(hát, itt nem is volt visszhang)), ezután egy olyan szobában, ahol még szinte pislantásnak is visszhangja van, és itt bizony mindenki örömére, megtörtént a dolog, Daisy(a kacsa) hangja visszaverődött!
2011. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 eugenica válasza:
50%

A kacsahápogásnak akkor van számomra visszhangja, ha azt érzékelem.

Ha nem hallom akkor nincs.

Persze ezzel nem azt vitatom, hogy létezik-e vagy sem,mert

elismerem: valóban létezik.

Olyan ez, mint az Isten,vagy a megismerés tapasztalása.

2011. aug. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!