Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy szabaduljunk meg tőle?...

Hogy szabaduljunk meg tőle? (egérprobléma és kellemetlen ügy)

Figyelt kérdés
vidéki kertes házunk van. nem vagyunk igénytelenek, sosem, sosem voltak kellemetlen lakótársaink. most viszont úgy néz ki problémánk akadt amit sehogysem tudunk megoldani. tegnap vett észre anya valamit a konyhában, a külön kis főzőfülke részben...egy kisegeret. biztos vagyok benne hogy nem rágta be magát, talán csak véletlenül bejutott valahogy vagy egy macska hozta be nem is tudom de mindenesetre észrevettük. próbáltuk elcsípni, egy darabig tudtuk is követni és megpróbáltuk elcsípni de annyira cikázott össze-vissza és elbújt, elvesztettük a nyomát.abban bíztunk talán úgy megrémült hogy kiszaladt de nem volt szerencsénk, ma hajnalban apum találkozott vele és most hogy én mentem ki nemrég a konyhapulton volt ott bújt el a fűszerek közt a tálcák mögé (azt hitte nem látom de kilógott a farka) és szóltam anyának aki gyorsan odanyomta de valahogy ismét meglógott az egérke. és úgy elbújt hiába néztük kerestük elemlámpával ismét, a konyhaszekrény alatt a hűtő háta mögött nem is tudom hogy veszhet ennyire ilyen hirtelen nyoma. de ami a bosszantó hogy nagyon nem szeretnénk nyilván ezt a kellemetlen kis "albérlőt" mert sosem volt még bármi kártevő állatra példa a házban ( a néhai hangyákon kívül) és nem is szeretnénk de nem tudunk megszabadulni tőle. mit lehetne tenni, milyen módszerekkel lehetn elcsípni? nagyon reméljük magában van és csak tényleg egy betévedt példány. anya vesz holnap csapdát de bármi jellegű tippet segítséget szívesen veszek, és köszönöm előre is
2010. ápr. 28. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
cserép falapra és féldióval kitámasztani (még szalonnával is bekenheted a diót) ...amúgy minden vidéki házban és környékén vannak egerek, nincs ezen mit szégyellni, el kell zárni a cuccokat fémedényekbe, és csapdákat kell kirakni...a mai macskák nagyon elkényelmesedtek :D
2010. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Mi ragacsot használunk ha betéved 1.Mivel a kis ravasz szorosan a fal mellett közlekedik,ezért tegyétek a csapdát a fal mellé közvetlenül.

Mi vastag kartonpapirt szoktunk bekenni ragaccsal és ebből érdemes többet bekenni.

Nem egy humánus módszer,de nálunk csak ez vált be.

2010. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ad nekem a kis egérkéket:)
2010. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A ragacs nálunk mindig beválik.
2010. ápr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Fél napig küzdöttünk a szobámban lévő egérrel, aztán vettünk ragasztót, kartonlapon beraktuk a szekrény mögé, kb fél-egy óra mulva meg volt az egér. Úgyhogy a ragasztót ajánlom!
2010. ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de ne bántsátok már őket! olyan kis cukik!
2010. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
macska, egérfogó, ragasztószalag...
2010. máj. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket mindenkinek, a ragacs elkapta:)
2010. máj. 1. 23:59
 9/9 anonim ***** válasza:
egér csapda v ultra hangos egerriaszto ez biztos beválik +nagytakaritás
2010. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!