Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szúnyogcsapda/Mosquito magnet...

Szúnyogcsapda/Mosquito magnet házilag?!?!

Figyelt kérdés

Újra itt a nyár, és megint kezdenek elszaporodni a szúnyogok, de már kezd elegem lenni a büdös elektromos szúnyogriasztókból, így utána néztem hogy lehetne teljesen kiírtani a ház környékén a szúnyogokat. Meg is találtam ezt az oldalt, [link] ahol párszázezerért kapható szúnyoggyüjtő. Gondolom sokan vannak úgy, hogy nem tudnak ilyenre kidobni százezreket, ezért arra gondoltam, hogy építek egy hasonlót.


Két félbevágott palackból állna, amiben cukrozott anyag, méz, ilyesmi lenne, ami odavonzaná a szunyogokat, utána jönne egy ventillátor (PC ventillátorra gondoltam, úgyis annyi van belőle, ami pedig a belső üvegbe, szívná a szúnyogot, ahol valami ragadós anyag lenne.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen anyagot szeretnek a legjobban a szúnyogok, és működhet-e így, be tudom vele a ház környékén lévő összes szúnyogot gyűjteni?


2010. ápr. 30. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ötlet jó....a legyek ellen.Mert a szúnyog nem az édes cukros lére megy, hanem a bőrre... :)
2010. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szúnyogcsapdát nem tudok de az 50.000 Hz elűzi őket messzire(ezt tapasztalatból mondom). nyáron éjszaka kiülsz az udvarra attól odamennek. XD
2010. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szúnyogok látása nem túl jó, de a szaglásuk és a hőérzékelésük rendkívül kifinomult. A vérszívó nőstényszúnyogokat a testből kisugárzódó hő, néhány jellemző illatkomponens, valamint a kilélegzett szén-dioxid vezeti el áldozatához.



* A legrégebbi, így a legközismertebb a szúnyog és más rovarok irtására használt spray. A kipermetezés után azonban csak rövid ideig fejti ki hatását, így gyakorta meg kell ismételni vele az eljárást.

* Kedvelt megoldás a füstölő spirál. Az általa képződött füst folyamatosan távol tartja és elpusztítja a vérszívókat. Nemcsak lakásban, hanem szabadban is alkalmazható. Erős szélben viszont hatékonysága jelentősen csökken.

* Léteznek olyan készülékek, melyeket a 220 voltos dugaszolóaljzatba kell csatlakoztatni. Ennek fejlettebb változata az a folyadéktartályos szerkezet, amely általában 45 nap nyugalmat biztosít a szobában. Vigyázni kell azonban ott, ahol kisgyerek vagy asztmás van a családban, mert a szagtalan szerek náluk allergiás reakciókat is okozhatnak.[forrás?]

* Régi tapasztalat például, hogy az erős dohányosokat – valószínűleg a nikotinnal átitatott bőrük miatt – a szúnyogok kevésbé kedvelik. A vérszívók ugyancsak kerülik azokat, akik jelentősebb mennyiségű nyers fokhagymát fogyasztanak. Ezzel a módszerrel azonban könnyen másokat is távol tarthatunk magunktól.

* A tábortűz füstje is hatásos, sőt egy marék nedves szénával még nagyobb füstöt is előidézhetünk.

* Sokan a B-vitaminra is esküdnek, szerintük egy szem Polivitaplex tablettának köszönhetően a bőr felszínén képződő illatburok fél napra távol tartja a szúnyogokat.[forrás?]

* Hasonló elven működő, csuklóra, bokára kapcsolható, természetes illóanyagokkal átitatott szúnyogriasztó 120 órás védelmet nyújt.

* Népi hagyomány szerint[forrás?] elmenekülnek a szúnyogok, ha kis tálkában ecetet vagy gesztenye- és diófalevél-főzetet teszünk a szobába. Ennél is hatékonyabb, ha porrá tört szegfűszeget vagy szegfűszeggel megtűzdelt, pálinkával meglocsolt fél citromokat rakunk az éjjeliszekrényre.

2010. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha már a téma a csapdákról szól, én olyanra gondoltam, hogy vennénk egy 20W-os ventillátort, a műanyag lapátokat ki lehetne cserélni alumíniumra aminek a széle meg lenne köszörülve borotvaélesre. Valamivel oda csalogatnám a szúnyogokat(de mivel?), és a ventillátor szétvágná őket.


Ezt csak most találtam ki, nem kell lepontozni

2010. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ja, és kis PC ventillátorra gondoltam.

[előző vagyok]

2010. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!