Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Muszáj minden feltett kérdés...

Muszáj minden feltett kérdés után kommentben magyarázkodni, miközben az eredeti kérdésre nem érkezik normális válasz?

Figyelt kérdés

Ha minden részletet leir a magyarázatba, az sem segít mert értő olvasás vagy 0,vagy csak szimplán lusta elolvasni a magyarázatot. Bármilyen pl kiskutyával kapcsolatos kérdés rögtön megkezd mindenki vergődni, higy "mocskos szaporító" "miért vetted el az anyjától" blabla. Meg sem fordul az emberek fejében, hogy nem mindenki felelőtlen gazda és önkényesen szaporít csak szimplán segíteni akar egy kidobott kiskutyán, és ezért feltett egy kérdést?

Kinek nem inge ne vegye magára, de kezdem ugy érezni teljesen felesleges bármit is megkérdezni, mert ugyse lesz rá válasz csak vádaskodás...


2016. dec. 16. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Akik támadnak,azokat én sem értem. Az első hogy a helyzetről a legpontosabb képet kapjuk,mert így tudunk segíteni.


De az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni. Csakhogy értsd,hogy a másik oldalnak is van mit reklamálnia

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8297109-milye..

Ehhez amúgy nem szóltam hozzá,mert látszik hogy troll. De ismerek néhány embert aki tényleg ilyen, és nem kevés van belőlük.


Ezek mellett én teljes mértékben egyetértek veled


Amikor elkezdtem gyakorizni,én is ilyen voltam,de ha én kérdeztem,megéreztem,hogy milyen rossz. Azóta folyamatosan csiszolom és moderálom magam,bár egyesektől elborul az agyam.

2016. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illetve az is zavaró hogy egyesek - itt a tudatlanokra célzok - reklamálnak a másik válasz adónak Itt pl. a kedves 5-ös mutatta be az IQ-ját.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8298998-most-..

Megölöm a kutyám :"D de csak azért mert 2-3hetente adok neki egy nem teljesen lepucolt marhalábszárat

2016. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na még egy szaporító.
2016. dec. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért mert leggyakrabban ezzel találkozik az ember. Érdekes módon a rendes tenyésztőtől normális időben elválasztott kutyákkal kapcsolatban nincsenek olyan kérdések,hogy a "most vásárolt 6 hetes kutyám beteg mi legyne vele?" "a 9 hetes kutyám férges mi legyen vele?". És azzal is gyakran találkozik az ember, hogy "hát el kellett altatni a mamát" azért kellett 3-4-5-6 hetesen elhozni a szaporítótól, és láss csudát náhány hónap múlva ugyanonnan megint el kell hozáni 3-4-5-6 hetesen kölyököt mert megint elpusztult a szuka (és ezek a szívfacsaró történetek az esetek 99%-ban mesék, hogy a szapi a lehető legkisebb költséggel megússza a kölyököt és a legnagyobb haszonnal eladja, aztán az átvert gazda meg futhat a pénze után és "ha már elhoztam és fizettem érte akkor fizetek az állatorvosnak", ezek utána a kutya 1 éves koráig az árkülönbözet legalább dupláját az állatorvosnál hagyják, ha a kutya él egyáltaln 1 évig).


Érdekes, hogy ilyen jellegű kérdések valahogy nincsnenek azoknál akik rendes tenyészttőtől származnak, de olyan sincs, hogy "mivel etessem a tegnap elhozott kutyust". Szerinted ez véletlen? Én régóta követem ezeket a történeteket, sok menhelyes ismerősőm van, és ők is mindig a szívszorító történeteket hallják.


Már a kérdésből szinte biztosan látható, hogy a kérdező szinte biztosan (legalább 95%-os valószínűséggel) egy szaporító által átvert gazdi. Vagy maga a kérdező egy kezdő szaporító aki látja, hogy megvesz egy másik szaportítótól egy kölyököt 50-60eFt-ért a lehető legolcsóbb módón felneveli /konyhai maradék, a kötelező veszettség elleni oltást talán beadja/ és amint arra alkalmas lesz lehoz egy almot fajtától függően 4,5,6 kölyökkel, és innen tiszta nyereség ha legkésőbb a kölyök 6 hetes korában meg tud tőle szabadulni kölyönként szitnen ilyen 50-60eFt-os áron. És így folytatódik a játék.

2016. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én ezt mind értem, persze, igazad van. De én nem a "tegnap VÁSÁROLT xy hetes" kérdésekröl beszéltem, mert az, tényleg egyértelmű. De ott az érem másik oldala, mikor tényleg a hóban, zacskóban talált pár napos kutyust próbál felnevelni az illető (már több ilyen kérdéssel is találkoztam) és a 20 kommentből 19 veri a nyálát hogy szaporító, mikor az első 2 után leírta a kérdező a szitut....és én ezt valahogy nem tudom felfogni, mit nem lehet ezen megérteni. Annyi már itt a rosszindulatú ember, hogy komolyan, az ember kedve elmegy attól hogy használja az oldalt, pedig hát nagyon-nagyon hasznos is tudna lenni, mert az internetes leírásokból a legjobb indulattal is kimaradhatnak olyan aprócska részletek, amik megnehezíthetik az emberek dolgát, és egy kb egysoros kérdéssel itt, le is tudna rendezni a dolgot.
2016. dec. 21. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!