Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi bojlit kell beszórni 2...

Mennyi bojlit kell beszórni 2 napos horgászat alatt?

Figyelt kérdés

2016. dec. 31. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Ez gondolom sok mindentől függ. Főleg, hogy hol és mire horgászik az ember.

Az előbb feltettem ezt a kérdést a fateromnak, ő közel 40 (én csak 3) éve horgászik, annyit mondott, hogy csak akkor etet bojlival, ha tudja hogy jó pár napig nem megy le horgászni és különben csak megbuggyanna a hűtőben.

2016. dec. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Erika 70 válasza:
33%
5 kiló környékét
2016. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ például,hogy sok halra számíthatsz vagy csak pár darabra.
2016. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Én sohasem etetek bojlival. Kereső horgászat híve vagyok. Ha megtalálom a csapatot, pár szem kukoricával helyben marasztom őket.
2017. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az etetés mennyisége függ attól, hogy az adott vízben mennyi és mekkora halak találhatóak. Figyelembe kell venni a vízterület nagyságát nem mindegy, hogy egy 5 hektáros tavon vagy esetleg egy 100 hektáros tavon horgászunk. Minél nagyobb a tó, annál többet kell etetni, mivel a halaknak van egy vonulási útvonala, és egy kis vízterületen naponta akár kétszer-háromszor is elhaladnak előttünk, míg egy nagy területen lehet, hogy csak kétnaponta fog a halcsapat elhaladni, ezért célszerű a nagyobb etetés. Nagyobb halsűrűségű tavakban illetve nagyobb egyedsúlyokkal rendelkezőekben több etetést célszerű végezni, mivel ezek a nagytestű halak lényegesen több etetést kívánnak. Egy kétnapos horgászatra maximum két botra 5 és 7 kg közötti bojlit tudok ajánlani. Az első alapozóetetésnél minimum 2kg bojlit és aprómagot használjunk – én a Mr Bojli Prémium kategóriát ajánlom. Ezután a kapások sűrűségétől függően két három alkalommal frissítsük az etetésünket. A sötétedés előtti etetésünk kicsit lehet bőségesebb, mert világosban pontosabban tudunk etetni, ezáltal nem húzzuk szét nagyon etetésünket.
2018. dec. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!