Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki érzi még úgy, hogy régebben...

Ki érzi még úgy, hogy régebben szerette az állatokat, de már nem szereti őket? Mi az oka, hogy már nem?

Figyelt kérdés
Nemrég jutottam arra a felismerésre, hogy már nem szeretem az állatokat. Egyre gyomorforgatóbbnak tartom, pl. ahogy élve belezik egymást, meg egybe szintén élve lenyelik a másik állatot , valószínűleg mindenféle együttérzés vagy hasonló nélkül. Nem vagyok vegetáriánus, de azt a minimumnak tartom, hogy nem egy eleven lénynek lássunk neki ,amikor megesszük. A másik, hogy az érzelmeik nagy részét csak beléjük látjuk, inkább csak számítás van mögötte, nem valódi szeretet vagy hasonló. Ettől függetlenül tisztelem őket mint élőlényt és jól bánok velük, de azon kívül hogy csodálom szépségüket vagy ügyességüket, már nem tudom az ember társának érezni az állatokat.
2017. febr. 7. 16:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyesek nagyon nagy indulatba jöttek attól amit írtam, pedig szerintem semmi különös nincs abban a felismerésben, hogy nem érzem más lelki társaimnak az állatokat. Az meg nevetséges, hogy csak az ember tart érdekből állatot. A vakond harapással megbénított gilisztákat tart élve az üregében, hogy friss maradjon, a hangyák méhek is tartanak fogva állatokat a csiklandozással kinyer nedveikért stb... És lehet mondani, hogy az állatok nem tudatosan kínozzák egymást, de ez a prédaállatot cseppet sem vigasztalja , attól ugyanúgy fáj neki ha élve eszik.
2017. febr. 9. 09:13
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A húsevő növényekre, szantálfákra stb. nem haragszol? 😀

Ez az élet, mindenki okoz fájdalmat másnak (te is, lehet nem fizikai szinten, de finomfizikailag). Egy állat nem szabad akaratból öl, hanem a túlélésért. Mindig annyit vesz el, amennyire szüksége van. Szíved joga nem szeretni őket, de ne légy képmutató, amikor húsevéssel hozzájárulsz (élvezetből, tudatosan, szabad akarattal) a vágóhídi borzalmakhoz. Nagyanyáink is élve véreztették ki a csirkét. Állati szint.

2017. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
79%

Áh, hagyd, ha nem lennének ilyen emberek, akkor nem tartana itt a világ.

Legközelebb azt találja ki, hogy már nem érzi lelkitársainak a zsidókat... ja várj, ezt más már eljátszotta.

2017. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nsilván az állatok is tömeges pusztítják egymást, csak mert nem tetszik nekik a másik pofája :)
2017. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!