Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lesz az állatból kieső...

Mi lesz az állatból kieső kulanccsal?

Figyelt kérdés

Nemrég kertesházba költöztünk.

Van egy macskánk. Macska lévén ugye el-elkóborol.

Sajnos már többször találtam benne kulancsot.

Mi van ha nem veszem ki belőle, s az udvaromon fog kiesni?

Akkor lehet legközelebb a gyermekeimbe vagy belém fog mászni? (ez ugye valószínű)

Mivel lehet védekezni?

3 kiskorú gyermekem van, őket féltem.


2010. máj. 8. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A belsejében kifejlődnek a peték és az udvaron fognak többszázan-ezren szétmászni, hogy új gazdaszervet keressenek.
2010. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen elmászik és amikor újból éhes lesz akor belemászik valakibe.

Macskára spot-ont, nyakörvet kell tenni, gyerekre meg kullancsriasztót fújni. Ha kiszeded belőle akkor el kell égetni. Amúgy a macskádat is félthetnéd, mert ugye a gyerekedbe még nem ment bele, a macskába meg már elég sokszor ahogy írod és ha beteg a kullancs akkor bele is halhat. Az én kutyám is majdem meghalt...

2010. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem ugyanaz a kullancsfajta fertőzi az állatot és az embert.Vagy nem jól tudom?
2010. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Macskára eddig nem volt kullancs elleni spot-on, mivel a macskának nem terjeszt betegséget(babesiát és líme-kórt), ezt mondta az állatorvos. Azóta függetlenül már van 1-2 ilyen termék, de sztem csak a gazdik megnyugtatására, illetve több pénz elkérésére találták ki.

Jó állatorvos aki mondta.

2010. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan kullancsfaj, ami mind háziállatokra, mind emberre rá tud mászni. Ezért érdemes kiszedni (a mítosszal ellentétben nem baj, ha beleszakad a szívókája), és ELÉGETNI!

A döglött kullancs teste ugyanis, mikor elporlik, ugyanolyan fertőzésveszélyt hordoz magában, mint az élő, csak ezt a szél hordja szét. Az égetés ennek veszi elejét.

2010. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 9. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!