Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkertből magánszemély...

Timtam kérdése:

Állatkertből magánszemély vásárolhat állatot? Ha igen milyen feltételekkel? Nem oroszlán vagy nagymacska kell hanem patás

Figyelt kérdés
állat,állatvásárlás

2017. márc. 31. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl. itt is, első kézből megérdeklődheted:


Xantus János Állatkert Közhasznú Nonprofit Kft.


9027 Győr, Kiskútliget


Tel: 06/96/618-367


Fax: 06/96/618-367


E-mail: zoogyor@zoogyor.com



(szívesen) ;)

2017. márc. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Támogatási szándékkal igen. Hazavinni/elvinni az állatkertől nem. A vadállatok tartása nagyon szigorú szabályozáshoz van kötve, magánszemélyként szinte lehetetlen kapcsolatok nélkül elintézni, hogy neked valamilyen vadállatod legyen otthon. Ezen felül pedig nem 1-2-10 milliós tétel hanem sokkal több.
2017. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyan állatra gondoltam ami nem közveszéllyes hajlamú tehát nem áll fenn a veszélye hogy valakinek bármilyen jellegű sérűlést okozna. De mondjuk nállunk szokott lenni állatbazár,igaz fel kell utaznom Nyitrára miatta de ez van.
2017. márc. 31. 13:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem.Mi a tengerimalacokkal próbálkoztunk, nem adták oda otthoni tartásra, pedig sokkal jobb helyük lett volna az állatkertesnél.

Szeintem csak örökbefogadni lehet, de azzal ugye nem viheted haza,csak kirakják a táblájára a neved. Kb ennyi.

2017. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4.ik Válaszoló.


Sajnos én is valami ilyesmire gondoltam.Nekem egy varacskos disznó fordult meg a gondolataimban aminek a tartása kb annyira igényes mint a házi sertésé:d Biztositani kell minden állatot ez oké de jó hogy nem kell már miiniszteri beleeggyezés egy ilyen állat tartásába.Pozsonyban van aki pumát sétáltat kora reggel neki ezek szerint vagy sok pénze van vagy jó ismerősei...

2017. márc. 31. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan az állatkertből biztos, hogy nem fogod tudni elhozni mert az állatkertek is szerződéssel kapják az állatokat. Ha pedig a Szavannai varacskosdisznóra gondolsz akkor nem tartom túl valószínűnek, hogy magánszemélyként tarthatod legálisan, de a Szlovák törvényekkel nem vagyok tisztiban. Talán azzal járnál a legjobban, ha felhívnál valamilyen helyi állatkertet/vádállatokkal foglalkozó szervezetet. Miniszteri beleegyezés nem kell, de gondolj csak bele, ha minden jött ment szerencsétlen engedély nélkül tarthatna vadállatot. A szomszéd Józsi elfelejti bezárni a tigrisének a ketrecének a kapuját és a környéken végez mindenkivel.. Meg hát a tartáshoz alkalmas hely is kell, nem lehet csak úgy behajtani a disznóólba.

Mivel a varacskosdisznó is vadállat ezért nincs háziasítva és a viselkedési teljesen kiszámíthatatlan lehet emberek társaságában. Arról nem is beszélve, hogy egy megvadul 150kg-os disznó is tud sérülést okozni.

2017. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Sok ember van, aki tart otthon pl mosomedvet, borzot, rokat, farkast. Őket nem, de haziallatot szerintem tudsz befogadni! Az állatkertek sokszor helyhianyban szenvednek
2017. márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Magyarorszagon a torveny ertelmeben meg vaddisznot sem tarthatsz csak ugy otthon, hiaba oshonos faj, es hiaba hasonlit a hazi serteshez. Nagyon szigoru kovetelmenyeknek kell meg ebben az esetben is megfelelni. Ebbol kovetkezik, hogy egy nem oshonos faj eseteben meg bonyolultabb a dolog, mivel ebben az esetben meg pl az egzotikus betegsegek jelenlete is felmerulhet.


Ugyhogy roviden, nem tarthatsz. Majd ha allatkertet, vagy vadasparkot alapitasz, majd esetleg akkor lehet erre eselyed.

2017. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen az infókat:D
2017. márc. 31. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
vaddisznót se?akkor mit sírnak a vadászok hogy kiírthatatlanok és olyan sok van hogy nem lehet mit tenni??ilyet!mocskok
2017. ápr. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!