Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A természetes lókiképzést...

A természetes lókiképzést kocsis lovaknál is gyakorolhatom?

Figyelt kérdés
Mert ugye a természetes lókiképzésben arra tanítjuk a lovat hogy térjen ki a nyomás elől, viszont kocsizában meg ponthogy húznia kell a lónak a kocsit, ami azért elég nagy nyomás. :D
2010. máj. 15. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én eddig új tudtam, hogy a természetes kiképzés, tanítás során a pozitív feedback döntö alkalmazása történik a negtívval szemben, nyomásról eddig szó sem volt. Ha akarom arra tanítom, hogy kitérjen a nyomás elől, ha akarom arra, hogy felé mozduljon. De mondjuk a kérdésből adódóan úgyse te képzed ki, mivel ez jelentős tudást igénylő módszer, szóval majd ezt a mester megmondja.
2010. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nézd, egyelőre még csak ismerkedem a módszerrel csak amikor megláttam ezt: "2. Porcupine Game ("sündisznó-játék"): A lóval megértetjük, hogy az "oppozíciós reflexet", azaz az ellenszegülést - amely a menekülő állat reakciója - amint lehetőség van rá, leépítjük. A lovak veleszületett tulajdonsága, hogy ha megfogják őket, ellenszegülnek a nyomásnak, például a kötőféknek, a combnak, a zablának. !!! E játék során megtanul a ló a nyomás elől kitérni. !!! Azonban fontos tudni, hogy a lovak mindig megérzik, ha az ember tér ki először, ami pedig azt eredményezi, hogy a ló nyer az emberrel szemben, és ezzel egy csapásra elveszti a bizalmát az ember iránt, aki így már nem lehet "főnök" a számára." megfordult a fejemben hogy kocsis lovak tanításához nem biztos hogy ez a legmegfelelőbb módszer.
2010. máj. 15. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolni gyakorolhatod, bár túl sok haszna nem lesz a fogatozásban. Talán annyi, hogy finom szár segítségeket is érteni fog, illetve együttműködőbb lesz. Lovaglásnál van nagyobb szerepe, mert ott több lehetőséged van a kommunikációra, nem csak a szár és hang, hanem testsúly és a csizma is.

Persze megcsinálhatod azt, hogy felszerszámozod és csomózott kötőféket raksz rá és répabottal irányítod, mert nem kivitelezhetetlen de nagyon magas fokon kell ahhoz állnotok (jó pár kurzust teljesíteni kell).

A nyomást a sündisznójátéknál úgy alkalmazzák, hogy a lovat diszkomfort helyzetbe hozzuk, pl megnyomjuk az oldalát és ő ennek enged így ellép. Későbbiekben ha te baloldalról mutatod a répabotot ő jobbra fog ellépni.

Ha kezdő ló akkor párosban kell kocsizni egy tapasztalt mellett és megtanulja, hogy húzni kell, ha meg már előtte is be volt fogva akkor se fog ellenszegülni, ha húznia kell, legyen akárhogy utólag idomítva.

2010. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Van ilyen és olyan lovunk is, kezdő, akit épp most tanítunk be (és kocsiban, párosban még véletlenül se akar húzni, viszont talajon akármit elhhúzza a súlyt és jól irányítható), és van tapasztaltabb is. Viszont én is így gondoltam, hogy kocsiban ennek nincs olyan sok haszna, mint lovaglásban.
2010. máj. 16. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!