Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akkor pontosan hogyan is...

Akkor pontosan hogyan is közlekedett a spinosaurus?

Figyelt kérdés

Akkor pontosan hogyan is közlekedett a spinosaurus?

Ugye először úgy ábrázolták, hogy két lábon járt. Kb 2014 körül egy újabb rekonstrukció azt sugallja, hogy négy lábon közlekedett. Nemrég pedig egy facebookos oldalon láttam valahol, hogy mégis két lábon jár, viszont a mellső végtagjait és a fejét egész furcsán tartja. Akkor most hogy is van ez?


2017. máj. 21. 13:46
 1/10 anonim válasza:
29%
én már elfelejtettem, rég láttam utoljára
2017. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lettünk okosabbak! :D
2017. máj. 21. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Két lábon. A mellső lábait a spenótlevelek letépkedésére és összegyűjtésére használta. Nem is tudott volna négy lábon közlekedni, hiszen a kezei állandóan tele voltak spenóttal. Innen ered a neve is, ami magyar átírásban Spenótszaurusz!


A fejét meg azért tartja furcsán, mert a spenót rengeteg vasat tartalmaz, így a spenótlevelek nehezek és nagyon erőlködnie kell a spenótszaurusznak, hogy el ne ejtse a sok spenótot.


Te is furcsán tartanád a fejed, ha ennyit spenótot kéne cipelned!!!

2017. máj. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
27%
A spinosaurus a p@niszét használta harmadik lábként
2017. máj. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rendben, szóval mostmár mindent értek... bár abban az időben még nemnagyon létezett spenót, de oké :D

A hímek pedig a péniszüket használtál plusz végtagként... oké...

Köszönöm az értelmes válaszokat xDDD

2017. máj. 22. 14:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! A GYIK-re mindig számíthatsz!!! :D
2017. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg két lábon: [link]
2017. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és még lehetséges ez: [link] a földön mázsás/csúszkálás: [link] víz alatt a víziló szerű mozgás (fenéken járás (két lábon)): [link] [link] [link] és ez: [link]
2017. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdezel, az első kettő közül én az elsőt tartom a valószínűbbnek (a második poszt újabb, de a szerző (Andrea Cau) mindkét verziót lehetségesnek tartja), mert így könnyebb elképzelni járni szerintem, mint annyira felemelkedett pózba, mint ami a második posztban van, és az első verzió később kapott egy kisebb fajta támogatást: [link] A többiről nem tudom mit gondoljak.
2017. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2017. jún. 7. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!