Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megerősödni,...

Hogy lehetne megerősödni, hogy ez ne viseljen meg ennyire, ha elütött állatokat látok?

Figyelt kérdés
Gondolom nem vagyok vele egyedül, hogy eléggé ki tudok borulni, ha elütött cicát/kutyát/sünit látok az úton. Nagyon szeretem az állatokat, van három cicám, és ilyenkor automatikusan továbbgondolom az egész esetet, h biztosan tartozott valahova, ahol nagyon szerették, és egy tüneményes állat volt, más meg egyszerűen figyelmetlenségből keresztülhajt szerencsétlenen, és gondolkodás nélkül otthagyja...(tudom, vannak véletlenek is nyilván, de elszomorító, h mennyi ilyen eset van)mindig elkezd pörögni az agyam, hogy vajon szenvedett-e, vagy gyorsan vége lett, és könnyű halála volt.Régen annyira beleéltem magam ezekbe a helyzetekbe, h képes voltam órákig sírni egy idegen állat halála miatt. MIt lehet ezzel kezdeni, aki hasonlóan érzékeny, és állatszerető, hogy kezeli a hasonló helyzeteket?
2017. jún. 22. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Nemtudom hány éves vagy viszont erre én józan paraszti ésszel azt mondom hogy kezdj el horror filmeket nézni megnézel 1-2 esetleg hármat ha tudsz ami kb normális történettel is bír akkor szerintem nemfog ez a fajta gyötrő érzés előjönni.Például én 15F vagyok és eggyáltalán nem hatnak meg az ilyen dolgok.Nekem van 1 macskám és 3 kutyám úgyhogy azt se lehet mondani hogy nem vagyok állatszerető de mondom minnél többet találkozik egy ember egy ilyesfajta helyzetekkel annál jobban hozzászokik és elkezdi elviselni
2017. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan éreztem nagyon sokáig, ráadásul főút mellett laktunk... a mai napig is ki tudok akadni, de már sokat javult a helyzet. Megerősödni sajnos nem lehet, viszont meg lehet tanulni irányítani a gondolataidat, hogy ne a rossz dolgokat gondold tovább, hanem a jókat!

Tudom, hogy nagyon nehéz, sőt néha lehetetlennek tűnik kontrollálni azt, hogy mire gondolunk, de meg kell próbálni a szépet és a jó dolgat megragadni. Az a kisállat aki meghalt, már nem szenvedhet többé, ő nem érzi azt az űrt, amit maga után hagy. Ő már boldog, és ha a gazdája valóban szerette, ő is boldog tud majd lenni a sok szép közös emlékük miatt.

Fontos lenne az is, hogy megbékélj a halál gondolatával. A halál része az életnek és nem az a fontos, hogy utána mi következik, hanem az, mi volt előtte. Azon kell gondolkozni és munkálkodni, nem tehetjük tönkre negatív gondolatokkal. Egyetlen egyszer élünk, és ebben az életben kell megadni mindazt a szeretteinknek, amit meg akarunk velük osztani és megtennünk mindent, amit meg akarunk tenni.

Ha semmiképp sem tudsz túljutni ezeken a negatív gondolatokon, akkor átöntheted egy pozitív cselekvésbe: kampányolhatsz a témában, hogy az emberek vezessenek figyelmesebben főleg lakott területen, ahol szabadon járkálhatnak a háziállatok. Akár egy blogbejegyzés, vagy egy fórumon komment, egy kis figyelemfelkeltő rajz életeket menthet meg!

2017. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!