Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mikortól pókiszony a pókiszony...

Mikortól pókiszony a pókiszony? (arachnofobia; remélem jól írtam)

Figyelt kérdés

Én rettegek a pókoktól. Már attól is félek, ha van rá esélyem, hogy egy madárpókot (vagy bármilyet) látok csak képen. Gyerekkoromban rengeteg pókos álmom volt (már régóta nem volt,kop-kop), és azt úgy küzdöttem le, ha nappal 1-2 pókos képet megnéztem. Akkor leküzdöttem a képen látott póktól való félelmemet. Utána már nem voltak ilyen álmaim. És ezért képeket se nézegetek, de nem is tervezem..

Viszont egy iciripiciri (fél cm-nél kisebb) póktól élőben sem félek, egy kis kaszástól se annyira (nagyobbtól már igen), de pl. keresztes póktól kiráz a hideg.

Szóval pókiszonyom van? Vagy a pókiszony már az, amikor egy picitől is undorodik valaki?


Egyébként nem értem egyes embereket, akik madárpókot tartanak.. egyszerűen felfoghatatlan, hogy azokat a dögöket a lakásában tartja valaki. De egészségére :)


2010. máj. 20. 12:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy én nem a csípésüktől félek. A látványától. Ha meglátnék egy hatalmas pókot élőben, nem kéne a csípéstől rettegnem, meghalnék én magamtól is szívrohamban :D
2010. máj. 20. 12:12
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez már pókiszony. Én az utóbbi 1 évben jutottam el arra a szintre,hogy a kb. 1 centis pókoktól már nem menekülök sikítva, sőt ha az udvaron futunk össze, akkor a seprűvel arrébb terelgetem. Képet viszont nem nézek róluk és le sem ütöm semmivel, mert az már fizikai kapcsolatot jelentene köztem és a pók között, abból meg nem kérek.
2010. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nekem is van pókiszonyom. A legkisebbtől és kiráz a hideg, és a sírógörcs kerülget.
2010. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fúúú én is így vagyok!!!!

Én be sem megyek olyan helyre, ahol esetleg pók lehet!Én minden méretűtől félek!!Elkap a hányinger, összeszorul a gyomrom ha látok egyet!Ha a tv-ben van rögtön elkapcsolom!

még a gondolatától is rosszul vagyok, hogy egy pl a hajamon legyen!most ahogy erről írok, ráz a hideg!!

No ez már pókiszony!!

2010. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A legkisebb póktól is hihetetlen undor kerít hatalmába, szerintem ez a pókiszony.

Én azonban harcolok ellenük, ami épp a kezemben van, azzal ütöm agyon őket. Volt olyan, hogy tíz lexikont dobtam a már agyonütött pókra!

Egy hétig nem is bírtam levenni róla őket, akkor is segítséget kértem a barátomtól.

2010. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a döglött pók is képes feltámadni, úgyhogy ha döglötten látom, megkérem páromat,hogy dobja ki :)
2010. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
xD Háát nekem nincs ilyen gondom. Szómiszó pokokat is tartok /nem irtom ki öket mert megfogják a nyomi kis legyeket xC/
2010. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem olyan szinten van pókiszonyom hogy csak na.Ecce még kis koromban egy 10 centis pók mászott ki a tűzhely mögül.Eddig még rendben is van csakhogy az anyukám megijedt és azt hittem nekem is meg kell.Azóta a legjobban a keresztes póktól félek.Undorító narancssárga hatalmas potrohhal és nyár elején ha nincs minden sarokban akkor sehol sincs.
2010. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én is nagyon félek tőlük ha meglátok egyet szólok anyának hogy vigye ki én meg atvonulok a másik szobába=))
2010. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
HA szikszalaggal leragasztods az ablakot, hogy ne jöhessen be, és a ruháidat vákumos zacskókban tárolod a szekrényben.
2010. aug. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!