Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik lovat nevezik magyar...

Melyik lovat nevezik magyar sportlónak, magyar félvérnek?

Figyelt kérdés
Pl ha egy mezőhegyesi félvért fedeztetnek egy angol telivérrel azért hogy egy jobb teljesítményű sportlovat kapjanak, akkor ezt az utódot magyar sportlónak nevezik?
2010. jún. 3. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyar sportlónak a szülei is magyar sportlovak, vagy sportló és telivér. Nem örökletes módon csak különleges esetben kapja meg a ló a minősítést (pl kiemelkedő teljesítmény alapján)
2010. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ez egy teljesítmény minősítés, és fajtától függetlenűl nevezik a lovat magyar sportólak?

Akkor elvileg lehet olyan is hogy magyar sportló (mint minősítés) ami fajtáját tekintve gidrán?

2010. jún. 3. 11:22
 3/7 A kérdező kommentje:
És mit neveznek magyar félvérnek? Összefoglalóan a kisbéri, mezőhegyesi félvéreket és ezek különböző keresztezéseit más fajtákkal?
2010. jún. 3. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem. A magyar sportló egy félvér fajta, külön fajtaként van nyilvántartva. ezért lehet csak sportló leszármazottja sportló. Ettől nagyon lényeges esetben térhetnek csak el, pl. egy nagyon jó ugróteljesítményű félvér és egy telivértől született csikókat átminősíthetik sportlónak.

A többi félvér (kisbéri, mezőhegyesi) a hagyományos ménesekből származó félvérek, nagyon nagy telivér aránnyal (ez nálunk jóval nagyobb, mint pl nyugateurópai félvéreknél) de ezek is külön fajták.

2010. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A magyar sportlót nevezhetjük egy fajtának. Minden olyan ló magyar sportló sütést (koronás) fog kapni, amelyiknek vagy magyar sportlovak a bejegyzett szülei, vagy valamilyen magyar fajta és pl. angol telivér a szülei. Ennek semmi köze a teljesítményhez, meg versenyeredményekhez. A magyar félvér is egy fajta, mint ahogy a kisbéri félvér, mezőhegyesi félvér stb. A kisbéri is magyar félvér, de csak úgy, mintha azt mondanám, hogy Magyarországról származó félvér. Remélem érthető valamennyire a magyarázatom. :)
2010. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hiszem most már értem, én eddig csak az őshonosnak tekintett lófajtákra gondoltam, és elfelejtkeztem arról hogy lehetnek még olyan fajták amiket nem tekintenek őshonosnak.
2010. jún. 3. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!