Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kisállatot vegyek?

Milyen kisállatot vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kisállatot a szobámba, mert nagyon egyedül érzem magam néha. Jó lenne egy kis állatka, akihez tudok beszélni, tudom simogatni, és még engedhetem szaladgálni is. Szobakutya lenne a leg ideálisabb, viszont a szüleim nem engednek semilyen fajta kutyát. Van egy kutyánk mondjuk, de az kint van mindig az udvaron és nem engedjük be. Cicát sem engednek házba.

1 hónapja halt meg a kis teknősöm, akit nagyon szerettem, már lassan 2 éve, nem tudjuk mi baja lehetett, már sok napja nem evett semmit. Nagy trauma volt számomra, ezért teknőst nem szeretnék, bár mondjuk azon is elgondolkoztam párszor, hogy veszek egy másikat, mert hiányzik...minden nap arra keltem, hogy odamentem hozzá, hogy kivegyem, megsimogassam a kis fejét, beszélgessek hozzá... Nagyon sajnálom szegényt.

Törpenyuszin is gondolkodtam meg tengerimalacon is, de úgy hallottam, a törpenyuszik nagyon büdösek, és hangosan ugrálnak a ketrecben este, viszont aranyosak és bújósak, sőtt meg lehet őket tanítani sokmindenre.

A tengerimalacokról azt hallottam, hogy nagyon cukik és bújósak, igazán szeretetreméltók (ezt nyusziról is hallottam), viszont annyira nem lehet őket megtanitani semmire, meg csak úgy vannak és lehet őket simogatni. Mindkettőről azt hallottam, hogy odapisilnek mindenhova.. Ez talán a legnagyobb baj, valahogy meg lehet őket tanítani hogy ne piszkoljanak össze mindent?

Igazából most ennyi állatka van a fejembe, szeretném, ha írnátok véleményeket, ki hogy viszonyul ezekhez az állatokhoz, ki melyiket ajánlja nekem? Esetleg tippeket a bizonyos állat tartásához? És ha tudtok, adjatok tanácsokat is! Köszönöm nagyon szépen előre is a választ/válaszokat!


2018. jan. 5. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalacok igenis okos állatok, és inkább bogyóznak mindenhova, mint pisilnek, azt meg lehet tanítani, hogy rágcsálóvécébe (nyúlvécé) végezzék a pisilést.

Viszont kedvesek, mozgékonyak de sokat alszanak is, kevésbé "romboló" hajlamúak, mint egy nyúl.


Neked két degut ajánlanék, mert azok viszont sokkal több mindent csinálnak, mint egy nyúl vagy egy malac.

Futkosnak, rágcsálnak, tornáznak, mókuskerekeznek, nappal is aktívak a hörcsögökkel ellentétben és cukik.

2018. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Vegyél mókust. Minden valamirevaló kisállat kereskedésben van. Kicsit nagyobb ketrec kell neki mint egy hörinek vagy tengerimalacnak, de nagyobb "egyéniségek" is. Nekem nincs, van 2 macskám, de ha rágcsálóban gondolkoznék, akkir tutira mókusom lenne.
2018. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszi vagy tengerimalac szerintem is jó ötlet. Viszont mindketten társas állatok, és több négyzetméter hely kell nekik.
2018. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

En kb 7-9 fajta állatal élek egy házban

Szóval ha gondolod írj☺

2018. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

"Van egy kutyánk mondjuk, de az kint van mindig az udvaron és nem engedjük be. Cicát sem engednek házba."


Emeld meg a feneked, öltözz fel rétegesen, fáradj ki és foglalkozz a kutyával!!! Arra nem gondoltál, hogy ő mennyire egyedül lehet?

Ha ez nem érdekel, akkor meg vegyél egy teknőst, ha az szórakoztatott.

2018. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát a tengerimalac tényleg cuki de mellé elég hülye (na nem azért, van 4,imádom őket de valljuk be nem az eszükért híresek) de felismerik a gazdit és tudnak bújósak lenni.

Esetleg degut vagy patkányt tudok még mondani bár csak utóbbival van tapasztalatom de sok hely kell nekik viszont mindkettő aktív, játékos állat.

2018. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!