Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 16 eves vagyok. Szeretnek egy...

16 eves vagyok. Szeretnek egy border colliet, de anyukam nem engedi. Azt monfja hogy van mat egy kuytank nem nem kell tobb. Mivel tudnek ervelni?

Figyelt kérdés
Fontos, minel gyorsabban kernem a valaszokat. Elore is koszonom mindenkinek!

2018. jan. 9. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van! Foglalkozz azzal a kutyával ami van. Suli mellett ėpp elėg! Vagy az a kutya nem jó neked?...
2018. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ő dönti el. Neki kéne fizetni gondolom a kutyát (100-200ezer Ft), kaját, felszerelést, orvost, mindent. Rá maradna a kutya, ha egyetemre mész pár év múlva. A jelenlegi kutyáddal mennyit foglalkozol egy nap?
2018. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Először is, lenne elég időd és pénzed rá, hogy foglalkozz vele, megvedd és fizesd a költségeit? ( Ami, ha esetleg megbetegszik jóval több lehet, mint átlagosan). Otthon megvannak neki a körülmények? A másik kutya megtűrné az új kutyust maga mellett?
2018. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sokat foglalkozom a masik kutyamal is. De nem az volt s kerdesem hogy kinek van igaza, hannem az hogy hogyan erveljek MELLETE!!

A korulmenyek meg vannak hozza.. minden addot meg az idozites is.

2018. jan. 9. 17:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"De nem az volt s kerdesem hogy kinek van igaza, hannem az hogy hogyan erveljek MELLETE!!"


Te kifizetnéd a kutyát? Van rá 150-200.000 Ft-d? Van a gondozására pénzed? Te fizetnéd,nem hárulna az anyukádra?


Nem úgy választunk kutyát,hogy "ez de cukiii,jajj de aranyooos stb." Lenne erre a kutyára (a másikról nem is beszélve) napi +5 (Vagy több) órát? Ugyanis ennek a kutyának óriási a mozgásigénye...


Egyébként nem elég neked tanulás mellett egy kutya?

Én örülnék,ha legalább 1 lenne,nem követelőznék...

2018. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hiába érvelsz mellette, ha ő nem akarja akkor nem lesz és kész. Te fizetnéd a kutyát? Kétlem. Hogy lenne már jó az időzítés, nemsokára elköltözöl otthonról, akkor mi lesz a kutyával? Az albérletbe, kollégiumba nem fogod magaddal vinni, akkor megint a szüleidre marad a kutya. Fognak szerinted vele órákat foglalkozni minden nap?
2018. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

SEHOGY ne érvelj mellette, hanem nyisd ki a szemed, és próbáld meg átlátni a helyzetet, 16 éves vagy, nem vagy már annyira kicsi, hogy egy akaratos kisgyerekként viselkedj.


Egy fajtatiszta border collie 100+ ezer forintba kerül. Hosszú folyamat, míg megkapod, hiszen a normális tenyésztő azért nagyon megnézi, hova adja a kutyát, milyen helyre, illetve utána kell nézni, mikor születnek almok, és mennyi kölyök van már lefoglalva. Nem megy ez úgy, hogy minél gyorsabban.

Ezt a 100 + ezer forintot édesanyádnak kéne kifizetni, gondolom semmi kedve ennyit kiadni, és ehhez még hozzájárulnak a további költségek (felszerelés, minimum középkategóriás táp, ivartalanítás és további orvosi költségek). 150 ezer forint alatt biztos nem úsznátok meg.


De egyébként is mire kéne pont egy border collie? Konkrét célod van vele, vagy csak láttad a tévében is megtetszett, és rájöttél, hogy ezzel lehet villogni a haverok előtt? Na, ilyen esetben nem kell kutya!


Illetve azt is megcsinálhatod most dacból, hogy kikönyörgöd valahogy, anyád nagy nehezen rámondja az igent, és vesztek egy kutyát szaporítótól olcsóbban, csak hogy az egyáltalán nem lesz fajtatiszta, hanem valami fajtajellegű keverék, rejtett betegségekkel, amiknek a költségei akár egy fajtatiszta kutya árának többszörösei is lehetnek.

De ha megelégszel fajtajellegű keverékkel, akkor érdemes szétnézni menhelyen, vagy fajtamentőknél. Most megnéztem Facebook-on, találtam border collie fajtamentést, ott most egy gazdikereső kutya van, illetve találtam még egyet a Brit Pásztorkutya Fajtamentésnél, border collie jellegű cukiság.


Zárásul még annyit mondanék, hogy annyit azért gondolj végig, hogy ha egy új állat úgy érkezik a családba, hogy azt nem mindenki akarja, akkor az az állat tökéletes feszültségforrás lesz, aminek tragikus vége is lehet, és általában az állaton csattan az egész, mindig ő jár a legrosszabbul.

2018. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Border tulajdonosként mondom hogy ilyen hozzáállással és habitussal nem is csodálom hogy édesanyád nem akarja. Főleg ha már van egy kutyád, nyilván valamiből leszűrte hogy inkább azzal kéne foglalkoznod. Húsz elmúltam mire megvettem magamnak (igen, saját fizetésből) a borderemet és fel tudtam mérni a helyzetet hogy fogok vele tudni foglalkozni, nem ilyen kis csitri 16 éves aki csak annyit lát hogy lesz a pénz anyu apu zsebéből ha nekem kell valami.


Ez a fajta nagyon nem ezt az emberítpus igényli amit te testesítesz meg, mert konkrétan éretlen vagy hozzá ezzel a "minél gyorsabban a válaszokat, mivel érveljek ellene, nem neki van igaza, nekem akkor is kell a kutya" hozzáállással. Várj még éveket, jön a továbbtanulás és az élet keményebbik fele, ha ez után is úgy érzed hogy bele akarsz vágni egy ilyen komoly munkakutyába hát majd meglesz rá a kereseted és megveszed magadnak.

2018. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj ervelni. Nekem border colliem van. Te hamarosan erettsegizni fogsz, egyetemre mesz, fesztivalozni fogsz, stb. Ki fog napi 3-4 orat a kutyaval frizbizni? Egy borderrel komolyan kell foglalkozni, hidd el, jobb, hogy ha kesobb lesz bordered.
2018. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
84%
Ebben a korban semmilyen kutyát nem szabad bevállalni. Nemsokára érettségizel, tovább tanulsz, elköltözöl. Koliba vagy a legtöbb albérletbe nem vihetsz kutyát. Teljesen érthető ha anyukád nem akarja hogy 2 év múlva neki legyen lepasszolva egy hihetetlenül mozgásigényes és sok agyi fárasztást igénylő kutya, főleg úgy hogy otthon már van egy és azt is neki kell majd gondozni.
2018. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!