Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hany eves kortol lehet kutyat...

Hany eves kortol lehet kutyat setaltatni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 24. 14:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nálunk a menhelyen (Győrben) szívesen fogadják az embereket. Felírják az adataid, és elmehetsz az egyik választott kutyussal sétálni, játszani.

Ezzel két legyet üthetnél egy csapásra, hiszen egy kutyust boldoggá tehetnél, és saját magadat szintén.

Lehet, hogy nálatok is van ilyen lehetőség, azt hiszem nagykorúnak nem kell lenni hozzá, de 14-16 körül igen.

2018. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Itt a hangsúly azon van, hány évesen lehet egedül elengedni a gyereket sétálni!

Erre sincs pontos kőbe vésett szabály. Minden gyereknek mások a képességei, különböző a felelősségtudatuk. Nekünk négy csemeténk van, mindent másképp éltünk, élünk meg velük.

Az önálló közlekedés függ a környéktől, a környezettől is. Ha biztonságos helyen éltek, akkor hamarabb lehet egyedül sétálniuk a gyerekeknek. Mint a legtöbb esetben, általában az iskolába - iskolából közlekedésre nevelés az első lépés. Ha nem kell átmenni úton, kereszteződésen, akkor könnyű a dolog, pár hónap után lehet fokozatosan rászoktatni a csemetét, hogy bemenjen a suliba.

Esetünkben nem kellett átmenni, L alakban a szomszéd utcába kellett menni (fél háztömbnyit, ahogy mondják). Először a sarokig elkísértük és néztük, hogy megy be. Majd otthonról is mehetett egyedül kisfiúnk. /eleinte azért volt, hogy meglestük :-) /

Második gyereknél könnyebb volt, mert a bátyjával mentek együtt, utána pedig akár egyedül is ment.

Ezen az útvonalon a kutyával is elengedtük őket sétálni. Hozzátenném, tapasztalatból tudtuk, nem voltak vad, problémás kutyák a környéken. Hiszen ez is nagyon lényeges, ha a négylábúval megy a gyerkőc!

Az sem mindegy, milyen kutyátok van, mit sétáltat a csemete. Másképp kell viselkednie egy csivavával, másképp egy pitbullal. Míg előzőt neki kell megvédenie, addig a másik őt védi meg. De míg a kiskutyit tudja fegyelmezni, addig egy nagytestű kutya elránthatja őt. Akármilyen okos, tanított a nagy méretű kutya, lehet olyan helyzet, megindulhat és nem bírja visszatartani!

2018. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Amikortól a szüleid megengedik.

Én 10 évesen kaptam a kutyámat és direkt mondtam a szüleimnek, hogy azért kell kutya, mert szeretnék vele sétálni(meg fésülgetni és tanitgatni). A kutyára rögtön rábólintottak, viszont, mikor már megkapta az oltásait és közöltem h akkor viszem sétálni, erre ők közölték h azt felejtsem el.

Igy kb 7 hónapos koráig csak heti 1-2x vittük sétálni a kutyát, majd elmentünk vele a kutyasuliba, én meg 11 lettem és levihettem már egyedül is a faluba. Onnantól minden nap jártunk sétálni :) 13-14 éves koromban engedték meg, hogy a falunk kivülre, az erdőbe vigyem egyedül és buszozzak vele.

2018. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!