Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kecskét vagy bárányt vegyek?

Kecskét vagy bárányt vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyárira egy kis elfoglaltságot . A szüleim bele mentek (télen lenne mit egyen es mamámnál lenne)

Csak nyáron én foglalkoznak vele , vinném naponta 2x legelni .

Mélyik legyen,kecske vagy bárány?


2018. ápr. 2. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy jószág tartása nem csak a "vinném naponta 2x legelni" dologból áll. Te fogod almozni? Takarmányozod mellette? Télen is almozod és takarmányozod? A birkánál tudjátok biztosítani hogy nyírva legyen?

A legrosszabb dolog amikor valaki csak egy időszakra akar állatot.

2018. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem ugy értem :)

Nagyszüleimnek vannak tehenei szóval tatám szivesen gondozná :)


Nekem vannak a háziállatok , van vagy 6 fajta mentett alattunk :)



Csak hogy mélyik állatnak lenne konyebb hogy télen nincs ép annyit foglalkozva vele (mivel Szeptembertől a városban megyek suliba....)

2018. ápr. 2. 15:18
 3/8 anonim ***** válasza:

6 fajta állatod van és nincs nyári elfoglaltságod? Milyen ez a hat fajta állat, törpehörcsög hogy nem velük foglalkozol nyáron? Nem bántani akarlak de ha van hat fajta állata az embernek el nem tudom képzelni hogy unatkozna nyári szüneten át.


Egyébként kecskének a hátulütője hogy lerágja a fákat, birkát ugye nyírni kell. Ha a legelő olyan hogy vannak gyümölcsfák mindenképp az utóbbit válasszátok. Kicsiként valószínűleg nyáron kezes lesz veled, de jövő nyárra megnő és ha nem látott ősztől tavaszig nem fog gazdájaként tekinteni rád és nem fogad el, nem így működik.

2018. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kutyák , macska, törpehörik , teknősök, tengerimalacok,egerek,deguk (kacsa, tyuk) de mentettek és mindig változik a számuk ( vagyis elhozzuk öket NAGYOB ROSSZ KÖRÜLMÉNYEKTŐL ,és keresünk nekik MEGFELELŐ, tökéletes gazdit)

A kutyák,macska az a miénk :))

Persze figyelünk hogy ne szaporítótól hozzuk el :)

Szóval naponta vagy 3-4 orát foglalkozok velük :)

2018. ápr. 2. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél halat.


Az állattartás nem így működik.Ha tiéd, akkor foglalkozz is vele.Keress magadnak olyan állatot, amit otthon tudsz tartani.

2018. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele.

De a nagyszüleimnél ténleg jo helyen lesz:)

Nagyon szeretik az állatokat és nem fogjuk levágni :)

2018. ápr. 2. 15:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Amugy nagyszüleim szomszédba vannak , csak náluk van ól
2018. ápr. 2. 15:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a szomszédban vannak és mindennap átmész,akkor hajrá.


Egyébként én kecskét vennék,a barit nyírni kell 🐐🐏

2018. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!