Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy kis csatorna itt a...

Van egy kis csatorna itt a közelemben ami eléggé el van hanyagolva, nem tisztítják, nem tartják karban. Milliónyi béka) de senkit sem érdekel a sorsa. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pedig elég nagy halállománya van. (Elvileg a nagyszüleim, még fürödtek is benne. ) De most koszos a víz. Fogtam már benne kárász (ezüstöt és aranyt), amurgébet, kispontyot, bodorkát, kiscsukát. Szép madárállománya van és sok benne a hüllő és a kétéltű (pettyes gőte, mocsári teknős és

2018. ápr. 2. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetvédelmi szervezetnek lehetne szólni, esetleg a helyi városgazdálkodásnak, hogy a közmunkásokat küldjék ki összeszedni a szemeteket stb. De te saját magad is összeszedhetsz amit tudsz. Azt, hogy piszkos a víz nem igazán értem hogy érted, úgy hogy konkrétan szeméttel szennyezett vagy csak szimplán zavaros a vize? Ugyanis utóbbi sekély vízterületeknél normális folyamat, bár nem éppen ártalmatlan. A természetes vízterületeket az adott tó horgászegyesületeinek Vezetősége, halászati és tógazdálkodási szervezetek tartják rendben a tavak meszezésével, a megnövekedett iszap eltávolításával, tó vizének ph, ion és algakezelésével, azonban egy tagság nélküli vízterülettel, ők nem igazán foglalkoznak. Ha több védett faj is él a vízterületen (összes hüllő, összes kétéltű védett magyarországaon, az amurgép pedig egy az ökiszisztémára veszélyes invazív faj) akkor én természetvédelmiseknél próbálkoznék.
2018. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csíkhalak is vannak benne.Tavaly még az ívásukat is láttam...
2018. ápr. 3. 10:06
 3/3 A kérdező kommentje:
A vize a szemét miatt szennyezett.
2018. ápr. 3. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!