Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Pókok csak élő tücsköt stb....

Pókok csak élő tücsköt stb. fogyasztanak?

Figyelt kérdés

Fiam abba a korba ért, hogy háziállatot szeretne, nem is akármit, pókot!!

Nekem sem lenne ellenemre, egyedül az etetésével van problémám, én nagyon sajnálnám a tücsköket (állatkereskedésben mondták, hogy heti 1 ücsköt eszik).

Esetleg nem lehet neki olyat adni ami már nem él? Olyat honnan szerezhetek (ha van egyáltalán)?

És ha nincs más lehetőség csak az élő, akkor mennyi idő alatt végez vele? Sokáig szenved a tücsök?


2018. jún. 8. 15:05
1 2
 1/12 Metionin ***** válasza:
100%
Mozognia kell a táplálékállatnak, ezért kell élőt adni. Na meg a halott rovar kiszárad, nem tudná a pók hasznosítani. Nekem egyszer volt olyan, hogy elpusztultak a tücskök valami miatt, ezért az egyiket a kezemmel mozgattam hogy észrevegye a pók, de ez kivételes eset volt és a pók is hozzá volt szokva, hogy elveszi szépen a kezemből. Elég hamar elpusztul egyébként a tücsök, a pók mérge bénító, gyorsan hat.
2018. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb pókok néha egeret is esznek, de gondolom ez nem vigasztal. Hány éves a fiad? Nem tudod megbeszélni vele, hogy inkább mást válasszon? Ha elég fiatal hozzá, rá lehet beszélni olyan állatra, ami neked is megfelel. Ha nagyon zavar ez a dolog, semmiképp nem javaslom, hogy pókot vegyetek. Sajnos idővel nagy eséllyel rád marad a gondozás vagy legalább egy része. Ha kicsi, talán kedvet kap máshoz (ismerősnél, boltban látja stb), ha nagy, próbálj vele kompromisszumot kötni. Tudom, hogy nem könnyű, nekem sincs még olyan távol az a korszak amikor őrülten vágytam mindenféle elvetemült háziállatra. De nem javaslom, hogy olyat vállalj be amitől rosszul érzed magad, mert amíg gyerek addig úgyis a te felelősséged az állat.
2018. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

8 éves és pici kora óta imádja a pókokat,nem tudom sajnos másra rábeszélni és már nem elég neki a kaszáspókok nézegetése :)

Ha nem kínlódnak sokáig akkor talán nem annyira vészes a helyzet. Nem én etetném, apa csontikkal horgászik, úgyhogy szerintem neki nem okozna gondot bedobni egy-egy bogarat :D

Egeret? Nekünk valami "kék pókot" ajánlottak, azt mondták ez nem nő olyan nagyra és elég neki a tücsök.

2018. jún. 8. 15:41
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%
6-7 centis sáskákat is lehet kapni ha itt tartunk :D az enyémek 15+ centisek voltak, mégsem ettek egeret mert ingáztam és nem tudtam volna "frissen" leszállítani nekik.
2018. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megeszi az egeret, de több szempontból sem jó azzal etetni.

Egyrészt nagyon zsíros az egér, alap tápláléknak nem megfelelő.

Másrészt sokáig szenved egy egér, ha a pók lemarja, és mivel 100%-ban kielégítő és egészséges étrendet lehet a póknak biztosítani rovarokból, egér nélkül is, nem etikus így szenvedtetni egy érő, intelligens állatot.

Végül, az egér azért komolyabban tud küzdeni, mint egy tücsök, vagy akár sáska, és a pókra nézve komoly a kockázata a sérülésnek.

Ha vesztek egy pókot, egész életében jól elvan úgy, hogy a megfelelően táplált tücsök az alaptápláléka. Vagyis, ha hazahozod a kereskedésből, ne aznap add neki, csak másnap, és addig adj neki zöldséget, vitaminos száraz haltápot, hogy ne csak egy kiéhezett kitinvázat egyed az állatod.

Emellett, ha néha tücsök helyett egy-egy sáskát, csótányt adsz neki, az tökéletes.

Annak kérdezz utána,hogy mi a latin neve annak a "kék póknak", mert a kék színűek között vannak kezdőknek nem ajánlott (kényesebb, nehezen tartható) fajok is.

2018. jún. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Rokaone ***** válasza:
Kobaltkék madárpók – Wikipédia
2018. jún. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez volt az! Nagyon szép :)

Viszont azt olvasni róla, hogy üreglakó lévén ritkán látni a felszínen, mi viszont nézegetni szeretnénk sokat :) valóban ritkán bújik elő?

2018. jún. 8. 16:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb talajlakó madárpók sokat van az üregében. Nálam az auratumok vannak talán kinn a legtöbbet, meg a smithik. Azok nem tetszenek? Könnyebb is tartani őket, nyugodtabb természetűek is, (főleg a smithi).


A H. lividumot azért nem ajánlom kezdőknek, mert sokszor előfordul, hogy a legjobb tartási körülmények között is váratlanul és látszólag ok nélkül elpusztulnak. Több kollégától is hallottam ezt, én is tapasztaltam.

2018. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De igen, azok is szóba jöhetnek.

Azt még szeretném megkérdezni, hogy lámpa melegítés céljából kell neki?

2018. jún. 9. 06:40
 10/12 Metionin ***** válasza:
Póktól függ, az enyémek télen elvoltak a fűtőtesten. 25+ fok volt nekik ott. Kérdezd majd meg a kereskedésben.
2018. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!