Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha beoltanak egy embert veszettség ellen?

Figyelt kérdés

Megharapott egy macska, majd elpusztult, ezért nem tudják megállapítani, hogy fertőzött lehetett-e. Így valószínűleg meg kell kapnom az oltásokat...

Akinek van tapasztalata kérem írjon!

Köszönöm a válaszokat előre is!



#állat #macska #fertőzés #veszettség #veszettség elleni oltás embernek
2018. jún. 26. 20:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A mai veszettség elleni oltások komplikációja rendkívül alacsony, így szerintem nem kell tartanod tőle, kérdezd nyugodtan az orvost erről. Az ilyesmik miatt rengeteg embert oltanak be veszettség ellen mint idegen kutyák és macskák harapása.

Mikor történt a harapás és rá mennyivel pusztult el az állat? Az elpusztult állat fejét általában el tudják ilyenkor küldeni vizsgálatra.

2018. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Metionin ***** válasza:
100%
Pont így lehetett volna megállapítani hogy eleve elpusztult a macska. Az agyából a negri testeket ki lehetett volna mutatni ha elkülditek a fejét. Mindenesetre az oltássorozat ma már nem olyan gáz, lehet utána láz vagy gyengeségérzet de kb. ennyi.
2018. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon minimális az esélye, hogy bajod legyen a szuritól, és ha mégis, akkor - ahogy előttem írták - egy kis pirosodásra, max lázra lehet számítani.


Amennyiben a macska mégis veszett volt, úgy egy kis láz abszolút csekélység ahhoz képest, amit a veszettség okoz a szervezetedben.


Itt egy jópofa, tömör ismertető:

https://www.youtube.com/watch?v=1Yt8DHUIwms

2018. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szombaton történt a harapás, igen kicsi harapás, a tetanusz miatt mentem igazábol be, erre nem is számítottam, hogy ekkora ügy lesz belőle...hétfön pusztult el az állat egyébként.

Mondták bent ezt, hogy ki tudják mutatni vizsgálattal, hogy veszett volt-e. Folyamatban van, még nem vitték el a tetemet. Azt tudjátok esetleg, hogy ez a vizsgálat hány nap alatt hoz eredményt?

Köszönöm előre is!

2018. jún. 27. 09:24
 5/27 anonim ***** válasza:

Például nem halsz meg. Az elég jó következmény :)


Semmi olyan mellékhatása nincs, ami súlyosabb következménnyel járna.

2018. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Én itt most az oltás mellékhatásaira vagy szövődményeire voltam kiváncsi, mert olvastam róla rossz dolgokat.

Nem valószinű hogy ez az állat veszett volt, de mivel a kórház jegyzőkönyvet írt már nincs választásom, hogy megkapom-e az oltást. Csak akkor nem fogom megkapni ha időben meg tudják állapítani a vizsgálattal, hogy az állat nem volt veszett.

2018. jún. 27. 10:26
 7/27 anonim ***** válasza:

Nos, ez nekem eléggé értelmezhetetlen. Azért lenne néhány kérdésem.


Kié volt a macska? Milyen körülmények között harapott meg? Mitől pusztult el?


Mert ugye, azért ritka, hogy mész az utcán, és rádugrik egy idegen macska és megharap.


Nekem volt harapós macskám, állandóan figyelmeztetni kellett a vendégeinket, hogy ne akarják simogatni, mert harap. De sokan nem is hitték el, ott ült egy gyönyörű cirmos és dorombolt, aztán úgy jártak. De a cicc oltva volt, a macskaharapás mégsem olyan, hogy mentőt kelljen hívni miatta.

2018. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
Engem is érdekel a kèrdés.Nekem a kisfiamnak kell beadni,holnap kezdik az oltás sorozatott.Fèlek,h mi lesz a mellékhatása.
2018. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Épp ez az hogy semmi extra nem történt, kölyök macska valahogy idekeveredett a kertembe, nem tudtuk kié, próbáltam megfogni mert a kutyám üldözte meg nyávogott folyamatosan három napon keresztül, kétszer megharapott, nem sikerült rendesen elkapni, aztán meg a kertemben elpusztult amit lehet a kutya okozott, sérülés nem látszott rajta, szóval az is lehet, hogy nem.

A tetanusz miatt kerestem fel az orvost, aztán ez lett belőle...így keveredtem ebbe bele.

Most óvintézkedés gyanánt beadják a veszettség ellenit, mert azt mondják, hiába küldtük el a laborba az állatot, annak csak 30 nap múlva lesz edménye, úgyhogy ma megkapom az oltást. 4et adnak összesen.

2018. jún. 28. 11:50
 10/27 anonim válasza:
Kisfiam megkapott reggel kettőt.Egyiket jobb combba màsikat bal combba.
2018. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!