Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagyobb halastó építése saját...

Nagyobb halastó építése saját telken engedély köteles?

Figyelt kérdés
Ehető halakat pl: keszeg,kárász) telepítenék bele és horgásznék is néha. Persze kizárólag én és a család használná. A halat nem adnék el.Erre kell valami engedély vagy kell fizetni valami adót utánna?

2018. jún. 29. 13:14
 1/8 anonim válasza:
100% pontos információval nem rendelkezem, de van egy olyan érzésem, hogy ha nem lenne engedélyköteles, akkor már nagyon sok embernek lenne a kertjében tó.
2018. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az nem olyan biztos ugyanis a legtöbb ember nem engedheti meg magának anyagilag. Mivel elég kölcséges rendesen megcsinálni és utána gondozni.
2018. jún. 29. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Sztem nem
2018. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mekkorára tervezed azt a "nagyobb halastavat", vízellátása hogyan történik stb.? Szerintem ne itt, hanem hivatalos helyen érdeklődj, mert szerintem építési engedély és vízhasználat-jogi engedély szükséges lenne.
2018. jún. 30. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
6 m szélesz és 10 m hosszú lenne, legalább 1,5 m mély. A víz saját kútból megoldható, amiből 2 van a telken.
2018. jún. 30. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a saját kúthoz is engedéllyel kell rendelkezned, mert a föld alatti vizeket használja, az pedig a jogszabályok szerint az államé.
2018. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt a szabályt most hozták a régebbi kutak után nem kell se fizetni se engedély, csak azokra amiket most furatnak.
2018. júl. 2. 08:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, nem mondd! Van egy házunk, amiben háti vízmű van vagy hatvan éve, arra is felszereltek egy vízörát!
2018. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!